Чи помічали ви, що вживання деяких продуктів має заспокійливий ефект? Це справді так. Зберігайте перелік продуктів, які варто вживати, щоб допомогти організму у стані хронічного стресу.
Заспокійлива їжа багата магнієм. Це — риба, водорості агар-агар, насіння льону. Також корисно їсти всі продукти, які містять у своєму складі вітаміни групи В — зернові, каші, цілозерновий хліб.
Детальніше про деякі продукти та їх правильне вживання розповіла Олена Кищенко, лікар-дієтолог, педіатр.
Льон багатий магнієм, має обгортальний ефект, допомагає при хворобах травної системи. Але звичайне сире насіння льону не принесе користі, тому важливо правильно його готувати та вживати. 1 столову ложку насіння льону потрібно залити 250 мл кип'ятку, ніч настояти в термосі, зранку процідити.
Залежно від вашої ситуації лікар підкаже, у якому дозуванні й коли краще приймати льон — до їжі або після. Для запису на консультацію телефонуйте 0 (67) 127-03-03 або 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.
У нашій країні ендемічна зона по йоду, тобто ми отримуємо його в недостатній кількості. Можна вживати як йодовану сіль, так і суху аптечну ламінарію — вона пройшла радіологічний контроль і значно корисніша за морську капусту з супермаркетів.
Також для поповнення запасів йоду в організмі потрібно їсти зелень, листя салату, фейхоа.
Проросле зерно містить багато корисних мікроелементів і добре впливає на кишківник. Загалом кишківник важливо підтримувати в нормальному стані — він покращує не лише стресостійкість, а й перебіг інфекційних хвороб.
Це квашені огірки, помідори, сири (адигейський, здоров'я, фета, моцарела) — вони проходили природну ферментацію і виступають своєрідним бальзамом для кишківника.
Овочі багаті на клітковину — особливо морква, кабачок, гарбуз. Кольорові овочі багаті на біофлавоноїди, що дуже корисно для нервової системи. Найкраще вживати овочі в сирому або запеченому вигляді. Можна варити зелений борщ із кропиви, якщо є можливість зібрати її якомога далі від дороги.
Якщо нема бажання вживати овочі, можна приймати штучну клітковину за призначенням лікаря. Норми для здорової дорослої людини — 30 г клітковини на добу.
Природно, що під час стресу організм хоче заспокоїтись і отримати ендорфіни. Відчуття радості дадуть солодощі, але вони мають бути корисними, безпечними, продуманими та в межах норми — 25 г для дорослого на добу.
Наприклад, якісний шоколад (70-82% какао-бобів), самостійно приготовані цукерки з сухофруктів, горіхів, кероба, різні види морозива з використанням рослинного молока.
У разі стресу, при активних фізичних і розумових навантаженнях замість звичайної води корисно вживати воду, багату магнієм (наприклад, воду донат, хуняді янош або будь-яку іншу). Ця вода лікувальна — дозування, періодичність і тривалість вживання призначає лікар залежно від симптомів і потреб.
Якщо вам потрібна консультація будь-якого лікаря, телефонуйте 0 (67) 127-03-03 або 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.