Стаття
07 Червня

5282 Як лікувати псоріаз?

Псоріаз – це складне, хронічне, багатофакторне, запальне захворювання, на яке хворіє близько 3% населення світу, а в Україні – понад 1 млн. людей. Псоріаз може викликати багато дискомфорту в житті, а повністю вилікувати його неможливо.

Проте не варто засмучуватись, адже з лікуванням у кваліфікованого лікаря-дерматолога можна ввести хворобу у стан тривалої ремісії, коли вас не турбуватимуть жодні симптоми.

Ми звернулися до лікарів-дерматовенерологів, аби дізнатися більше про види, стадії, причини, симптоми, діагностику та лікування псоріазу.

Симптоми псоріазу

Псоріаз може мати різні симптоми залежно від його виду, стадії, причини.

Загалом лікарі-дерматологи зазначають, що псоріаз проявляється свербежем та лущенням шкіри у вигляді бляшок рожевого або червоного кольору.

Загальні ознаки псоріазу:

  • запалені червоні ділянки шкіри;
  • білувато-срібні лусочки або бляшки на червоних плямах;
  • болючість і печіння шкіри;
  • суха потріскана шкіра (може свербіти та кровоточити);
  • жорсткі та опухлі суглоби;
  • потовщені, ребристі нігті.

Також можливі різні види захворювання:

  • Псоріаз вульгарний: найпоширеніший тип псоріазу; уражається шкіра голови, розгинальні поверхні, геніталії, пупок, а також попереково-крижова та ретроаурикулярна ділянки.
  • Бляшковий псоріаз: найчастіше вражає розгинальні поверхні колін, ліктів, волосисту частину голови та тулуба.
  • Гутатевий псоріаз: виявляється переважно на тулубі; часто з'являється раптово, через 2-3 тижні після інфекції верхніх дихальних шляхів бета-гемолітичними стрептококами групи A; цей варіант більш схильний до свербежу, іноді сильного.
  • Інверсійний псоріаз: виникає на згинальних поверхнях, у пахвовій западині та паху, під грудьми та у складках шкіри; часто помилково діагностується як грибкова інфекція.
  • Пустульозний псоріаз: висипання на долонях і підошвах або дифузно по всьому тілу.
  • Еритродермічний псоріаз: зазвичай охоплює майже всю поверхню тіла з почервонінням шкіри та дифузним дрібним лущенням.
  • Псоріаз волосистої частини голови: вражає приблизно 50% пацієнтів.
  • Псоріаз нігтів: може не відрізнятися від оніхомікозу та бути більш схильним до розвитку.
  • Псоріатичний артрит: вражає приблизно 10-30% пацієнтів зі шкірними симптомами; зазвичай у кистях і стопах, а іноді й у великих суглобах.
  • Псоріаз ротової порожнини.
  • Еруптивний псоріаз: залучає верхню частину тулуба та верхні кінцівки; найчастіше спостерігається у молодих пацієнтів.

Який саме вид псоріазу має місце в конкретному випадку зможе сказати лише лікар після збору анамнезу, проведення огляду та – за потреби, додаткової діагностики.

Причини псоріазу

При псоріазі відбувається гіперпроліферація кератиноцитів в епідермісі зі збільшенням швидкості оновлення клітин епідермісу. Причина втрати контролю над оборотом кератиноцитів невідома. Однак, схоже, певну роль відіграють екологічні, генетичні та імунологічні фактори.

Достеменно відомо, що хвороба протікає «хвилями»: період ремісії змінюється загостреннями, коли симптоми проявляються все більше і більше.

Загострення можуть спричинити будь-які зміни: стрес, порушення харчування, зміна клімату тощо. Для мінімізації проявів псоріазу лікарі-дерматологи рекомендують обмежити час прийняття душу, не приймати ванну, відмовитися від гарячої води, скрабів та мочалок, використовувати засоби для чутливої ​​шкіри та зволожувальні креми без ароматизаторів.

Важливо: псоріаз не заразний. Контакти з хворим на псоріаз та навіть дотик до уражених ділянок шкіри не призведе до появи висипання.

Лікування псоріазу

Діагностикою та лікуванням псоріазу в дітей та дорослих займається лікар-дерматолог.

Лікування залежатиме не лише від виду, а й від форми псоріазу. Так, псоріаз може проявлятися в легкій формі (коли уражено до 3% відсотків організму), помірній формі (3-10%) та важкій формі (10% і більше).

Правильне лікування може призначити тільки лікар. У жодному разі не можна призначати собі лікувальні засоби самостійно, адже так ви можете лише нашкодити собі та спровокувати ще більший розвиток хвороби.

Основні методи лікування псоріазу:

  1. топічна терапія глюкокортикостероїдами,
  2. системна терапія глюкокортикостероїдами,
  3. імунобіологічна терапія та фототерапія, як допоміжна для пролонгації стану ремісії.

Креми та мазі, що наносяться безпосередньо на шкіру, можуть допомогти зменшити деякі прояви псоріазу. Але для лікування обов’язково записатися на консультацію лікаря-дерматолога.

Ми працюємо щодня на правому та лівому березі Києва. Щоб обрати зручний час для візиту до дерматолога, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті

Лікування псоріазу за допомогою фототерапії

Лікувальний ефект фототерапії пояснюється тим, що ультрафіолетове випромінювання стимулює обмінні процеси у клітинах і тканинах і надає місцеву імуномодулюючу дію.

Механізм дії фототерапії при псоріазі є багатогранним. У хворих на псоріаз фототерапія індукує низку біологічних ефектів, які забезпечують протизапальну дію.

Основним показом при псоріазі є очищені бляшки псоріатичні, для поліпшення стану шкіри та пролонгації стану ремісії, так звана легка форма псоріазу, так і середньотяжка та тяжка форма псоріазу.

Перевагами використання фототерапії є:

  • менший ризик виникнення ускладнень порівняно із медикаментозними засобами системної дії;
  • можливість застосування дітям із 5 років і вагітним.

Недоліками використання фототерапії є еритема та чутливість шкіри після процедури. Але досвідчений лікар-дерматолог має індивідуально розрахувати мінімальну еритемну дозу, яка викликатиме найменше почервонінь.

Іншим недоліком може бути тривалість процедур – адже їх потрібно проходити з певною періодичністю. Проте пацієнти зазначають, що ефект однозначно вартує зусиль.

Але загалом фототерапія – це ефективний, безпечний та доступний метод лікування псоріазу, який завдяки застосуванню сучасних фототерапевтичних установок є одним із найбільш перспективних напрямків лікування даного дерматиту як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах.

Щоб дізнатися більше про фототерапію у нашій клініці, переглянути ціни та відгуки, переходьте за посиланням, а для запису на прийом телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Smart Medical Center на Оболоні

Приймає дорослих і дітей незалежно від світла та зв'язку

Пн-Нд 07:30 - 21:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Мінська»
вул. Левка Лук'яненка (М. Тимошенка), 19
Оболонський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerInstagramFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Smart Medical Center на Либідській

Приймає дорослих і дітей незалежно від світла та зв'язку

Пн-Нд 07:30 - 21:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Либідська»
вул. Джона Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerInstagramFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Smart Medical Center на Чернігівській

Приймає дорослих і дітей незалежно від світла та зв'язку

Пн-Нд 07:30 - 21:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Чернігівська»
просп. Леоніда Каденюка (Гагаріна), 17-В
Дніпровський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerInstagramFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Єдиний контакт-центр

07:30 - 21:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua