Фототерапія, дослівно «світлолікування» — безпечний і надійний метод лікування хвороб шкіри. Суть методу полягає у використанні ультрафіолету певного спектра в лікувальних цілях.
Ефект від фототерапії
Лікувальний ефект фототерапії пояснюється тим, що ультрафіолетове випромінювання стимулює обмінні процеси у клітинах і тканинах і надає місцеву імуномодулювальну дію.
Світлова енергія сприяє швидкому відновленню шкіри завдяки активізації вироблення колагену. Крім того, вона має протизапальний, антибактеріальний і загальнозміцнювальний ефект, і гальмує прискорений поділ клітин рогового шару епідермісу.
Показання до фототерапії:
- псоріаз,
- вітиліго,
- екзема,
- атопічні дерматити,
- алопеція.
Фототерапію можна застосовувати дітям із 5 років та вагітним.
Протипоказання до фототерапії:
- підвищена чутливість до псоралену,
- індивідуальна непереносність УФ-променів чи світла,
- червоний вовчак,
- пігментна ксеродерма,
- меланома злоякісного характеру,
- афакія (відсутність кришталика в очному яблуці).
Підготовка до фототерапії
Перед початком сеансів лікар оглядає пацієнта, ставить точний діагноз, визначає стадію та форму захворювання, за потреби рекомендує додаткові методи дослідження.
За 1,5-2 години до процедури потрібно нанести помірний шар емолієнтів на шкіру. Потім потрібно прийняти душ і одягти на прийом одяг із натуральних тканин.
Після процедури потрібно знову нанести емолієнти в достатній кількості для покращення ефекту та запобігання пересихання шкіри.
У деяких випадках після процедури може виникати печіння або почервоніння, але з використанням емолієнтів воно швидко минає.