Біль живота часто виникає через спазм гладкої мускулатури або через запальні процеси черевної порожнини.
Про біль у животі розповідає лікар-гастроентеролог Олена Хмарська. Читайте тезовий конспект або перегляньте відеозапис із лікарем.
Часто біль у верхній половині живота, у правому та лівому підребер’ї пов’язаний із такими захворюваннями як гастрит, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, панкреатит, холецистит та, можливо, сечокам’яна хвороба.
Якщо болі локалізуються в середній частині живота, можливі проблеми з тонким кишківником, якщо внизу живота — причинами можуть бути багато проблем: гінекологічні, урологічні, проблеми з товстим кишківником.
Дуже часто, коли у правому поперековому відділі виникає різкий біль, підозрюється апендицит.
Особливе значення має гострий біль, який виникає протягом 2-3 годин, триває день-два і супроводжується нудотою, блюванням, проносом, високою температурою.
Тому важливо, якщо підвищується біль, є інтоксикація, блювання, нудота, викликати швидку допомогу або звернутись до лікаря. У стаціонарі або на прийомі пацієнта оглянуть кілька фахівців. Це гастроентеролог, хірург, гінеколог, уролог.
Вам зроблять дослідження УЗД органів черевної порожнини, фіброгастродуоденоскопію, біохімію крові, загальний аналіз крові та сечі. Тоді можна буде встановити діагноз і скерувати пацієнта до відповідного фахівця.
Щоб записатися до гастроентеролога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.