Зіштовхуючись із проблемами шкіри на ногах, ми хочемо швиденько їх позбутись — в ідеалі без тривалих відвідувань лікаря. Вам пощастить, якщо народні засоби спрацюють. На жаль, 99% самолікування закінчуються в кабінеті подолога, дерматолога чи хірурга.
Більше про види, причини та лікування бородавок розповідають лікарі-дерматологи.
Розрізняють такі види бородавок:
- Звичайні — виглядають як округлі огрубілі утворення. Часто на поверхні бородавок можна побачити чорні точки, які є тромбованими капілярами.
- Навколонігтьові — найскладніші у лікуванні, бо можуть проростати під ніготь, куди важко дістати.
- Підошовні — під тиском ваги ростуть не назовні, а вглиб шкіри. Їх часто плутаюсь з мозолями.
- Плоскі — найчастіше виникають на обличчі.
- Кондиломи — бородавки на статевих органах.
Чому з‘являються бородавки?
Причина бородавок — вірус папіломи людини. Зараження відбувається при контакті шкіра до шкіри або через предмети, яких торкалась людина з бородавкою.
Часто люди заражаються у басейнах, саунах, спортивних залах. Заразитесь ви або ж ні — залежить від імунітету. Також ймовірність заразитись збільшується, якщо на шкірі є пошкодження.
Як лікувати бородавки?
Бородавки можуть зникати самостійно протягом двох років. Особливо часто таке трапляється у дітей. Але вони також можуть розмножуватись та викликати болісні відчуття.
Часто пацієнти питають, чи можна полікувати бородавки в домашніх умовах? У жодному разі не можна випалювати шкіру чистотілом.
Можна спробувати нанесення мазі з саліциловою кислотою протягом 2-3 тижнів. Якщо не допомогло — потрібно звернутись до дерматолога.⠀
Інші методи лікування:
- кріодеструкція (заморожування рідким азотом),
- радіохвильове видалення,
- лазерне видалення,
- нанесення засобів, що стимулюють місцеву імунну відповідь,
- хірургічне видалення.
Але ці методи не вбивають вірус, а лише прибирають його активні прояви. Вірус живе у шкірі й може рецидивувати. Особливо, якщо не довидаляти бородавку повністю.
Саме тому, частіше за все, потрібно декілька процедур видалення бородавок.
Подолог Марина Мірошниченко розповіла випадок із практики: бабуся знайшла ефективний спосіб лікування змозолілості онука. «Перед сном прикладіть лимон до розпареної шкіри та вдягніть шкарпетку. Це пом’якшить зроговілу шкіру і допоможе легко видалити мозолі пемзою» Хлопчик опинився в хірурга з температурою 39°C, опіком та інфікованою раною, що загноїлась. Тепер лікування потребуватиме більше часу і грошей.
Окрім того, важливо правильно відрізняти натоптиші від змозолілостей чи бородавок. Інтернет переповнений порадами про народні засоби, але овочам і фруктам місце на столі, а не в аптечці.
У Smart Medical Center ви можете відвідати подолога, дерматолога або хірурга. Обираючи засіб лікування, фахівець враховує ваш вік, стиль життя, особливості захворювання.
Щоб записатися на консультацію, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті