Акне: причини і лікування | Smart Medical Center
Стаття
06 Грудня

Акне: причини і лікування

2084

Мабуть кожен знайомий із такою проблемою, як акне, адже шкірні захворювання — це болюча тема як для хлопців, так і для дівчат. Часто висипання на шкірі пускають на самоплив. Однак акне може бути серйозною проблемою, яка залишає рубці на шкірі, викликає деформацію рис обличчя, а, найголовніше, спричиняє психологічний дискомфорт.

Що таке акне?

Акне — це поширене захворювання шкіри, яке може вражати не лише обличчя, але й спину, шию та груди. Пов’язане дане захворювання із активною продукцією шкірного сала, потовщенням поверхневого шару шкіри епідермісу та закупоркою проток сальних залоз. Такі умови є сприятливими для розмноження Cutibacterium acne — мікроорганізму, який викликає запальні висипання чи то прищики та гнійнички.

Вугрі, прищі, висипання — все це різні назви однієї проблеми — акне.

Причини появи акне

Причин появи акне може бути безліч — як внутрішніх, так і зовнішніх. Головною ж вважається активна робота сальних залоз, яка може бути пов'язана з:

 • Гормональними перебудовами — гормональні сплески у підлітковому віці, вагітність, менструація тощо.
 • Гормональними порушеннями — захворювання репродуктивної системи, підвищений рівень чоловічих гормонів у жіночому організмі.
 • Порушеннями в роботі щитоподібної залози. Оскільки щитовидна залоза відповідає за кількість гормонів, які виробляє організм, відтак від надмірної її роботи людина втрачає вагу, підвищується температура тіла й на шкірі з’являються гнійники, а знижена функція її роботи спричиняє суху шкіру, порушення менструального циклу і появу прищів.
 • Неправильним харчуванням. Так, вислів Гіппократа “Скажи мені, що ти їси, і я скажу, чим ти хворієш” найкраще описує акне через неправильне харчування. Висипання на шкірі можуть бути спричинені солодощами, борошняними виробами, молочними продуктами, кавою, чаєм, жирною та смаженою їжею.
 • Стресом. Стресові ситуації, постійні перевтоми, нервова напруга, поганий сон можуть вплинути на активність сальних залоз.

Важливим фактором є генетика, оскільки розміри сальної залози визначаються генетично — це дозволяє спрогнозувати, як розвиватиметься хвороба.

Також спричинити висипання можуть:

 • авітаміноз;
 • зниження імунітету;
 • шкідливі звички;
 • прийом медикаментів;
 • неправильний догляд за шкірою;
 • використання косметики, у складі якої є жири;
 • зовнішнє середовище (занадто вологе чи сухе повітря, температура повітря тощо).

Лікування акне

макарь-наталья-дерматолог

Вирує думка, що місцезнаходження акне свідчить про проблему в роботі якогось органу чи системи. Це цікава інформація, але вона не має доказової бази. Відтак причину появи акне та правильне лікування може назначити лише лікар-дерматолог.

Діагноз акне встановлюється клінічно, тобто під час огляду. Якщо лікар вважатиме доцільним, призначаються додаткові обстеження, які допоможуть комплексно вирішити проблему та підібрати індивідуальний ефективний курс лікування. Він може включати як місцеву, так і системну терапію (медикаменти, косметичні засоби, відвідування косметолога, сеанси пілінгу, ін’єкцій тощо). Також до курсу буде рекомендована дієта.

Телефонуйте за номером (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або заповнюйте форму на сайті, щоб записатися до лікаря-дерматолога.

Суміжні напрями:

Автор статті:
SMC

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 7:30 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
  Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
  Гарного дня!
  Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
  Адміністратор 00:00:00