Розповідає Олександр Бондаренко, лікар-ендоскопіст, хірург, кандидат медичних наук.
Ендоскопічне обстеження — це огляд порожніх внутрішніх органів за допомогою ендоскопічного обладнання, яке вводиться через природні шляхи пацієнта.
Ендоскопію верхнього або нижнього відділів травного тракту складно назвати приємною процедурою, тому для її проведення використовується загальна чи місцева анестезія.
У деяких випадках, якщо у пацієнта низький больовий поріг, без якісного знеболення доводиться припинити обстеження передчасно.
У пацієнтів, які через фізіологічні чи психологічні причини не можуть витримати неприємні відчуття, пов’язані з обстеженням, ендоскопія виконується під седацією. Пацієнт на невеликий проміжок часу занурюється в медикаментозний сон.
Чи варто робити ендоскопію під наркозом?
Головна перевага ендоскопії під наркозом у тому, що пацієнт не відчуває неприємних відчуттів і болю. Він спокійний, розслаблений, не відчуває стрес і хвилювання. При зануренні в медикаментозний сон спогадів про обстеження не залишається.
Під час діагностики лікар-ендоскопіст може не поспішати, більш ретельно обстежити кожну патологічну область, провести додаткові медичні маніпуляції. При цьому його не відволікають неприємні або больові відчуття пацієнта, його нервозність або страх.
Багато пацієнтів, один раз пройшовши ендоскопічне обстеження, навідріз відмовляються робити процедуру повторно. Цим вони позбавляють себе якісної та своєчасної діагностики різних захворювань шлунково-кишкового тракту.
Тому виконання ендоскопії під наркозом — це вихід у багатьох ситуаціях.