Розповідає Олександр Бондаренко, лікар-ендоскопіст, хірург першої категорії, проктолог, лікар ультразвукової діагностики.
Під час гастроскопії застосовують два варіанти знеболення місцеву анестезію, коли спеціальний знеболюючий спрей наносять на горло або на ендоскоп, або ж загальну анестезію, яку ще називають наркозом чи медикаментозним сном.
Процедура безболісна, але викликає неприємні відчуття від перебування гнучкого зонда в стравоході. Якщо ви хочете зробити гастроскопію невідчутною, рекомендується загальна анестезія.
Європейські протоколи проведення ендоскопічних досліджень рекомендують робити гастроскопію у стані медикаментозного сну. Пацієнт засинає під контролем анестезіолога, а лікар-ендоскопіст у цей час проводить дослідження.
Така гастроскопія більш інформативна — лікар не поспішає, може обстежити детально всю поверхню слизової, адекватно розправити слизову та заглянути між кожною складкою, аби не пропустити те, що може за ними сховатися. Діагностична цінність при цьому підвищується в багато разів.
За потреби лікар одразу ж проведе деякі маніпуляції — наприклад, видалить поліп чи візьме матеріал на біопсію, що подовжує час проведення процедури та неприємні відчуття.
Під час такого медикаментозного сну використовується внутрішньовенна анестезія, вводиться менша доза менш дієвих препаратів у порівнянні з наркозом під час хірургічних втручань. В результаті легше проходить пробудження — ви прокидаєтесь без неприємних відчуттів і спогадів про дослідження. Приблизно через пів години після перебування в денному стаціонарі можна йти з клініки — однак через зниження реакції в цей день не рекомендується сідати за кермо.
Ми дбаємо про комфорт пацієнтів і безболісність процедури, тому рекомендуємо всім робити гастроскопію у стані медикаментозного сну.
Щоб записатися на гастроскопію, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.