Розповідає хірург-уролог Дмитро Новіцюк.
З проблемами сечовипускання до уролога звертаються і чоловіки, й жінки. У чоловіків це пов’язано з запальними процесами сечовивідних шляхів — найчастіше з передміхуровою залозою, іноді з запаленнями сечовивідного каналу.
Жінки найчастіше звертаються з проблемами сечовипускання. Ці проблеми здебільшого стосуються запалення сечового міхура або нетримання сечі.
Інколи нетримання сечі плутають з іншими захворюваннями. Саме тому в разі нетримання важливо звернутись не до сімейного лікаря чи гінеколога, а до уролога. Уролог зможе відрізнити одне захворювання від іншого і встановити правильний діагноз.
Які причини нетримання сечі?
Один із видів нетримання сечі, яке викликає дискомфорт, — стресове нетримання. Воно трапляється під час напруження, кашлю, чхання, стрибків, коли підвищується внутрішньочеревний тиск і сеча виштовхується з міхура. Це пов'язане зі слабкістю м'язів та зв'язок тазового дна.
Стресове нетримання сечі трапляється і в молодому віці, і після кількох пологів, і після 45-60 років. Проблема може з’явитися швидко або ж розвиватися поступово.
Як лікувати нетримання сечі?
Нетримання сечі не лікують медикаментозно, таблетками. Єдиний спосіб позбутися нетримання — хірургічне втручання.
Це слінгова операція — введення спеціального сітчатого імпланта під середину сечовивідного каналу. Після втручання пацієнтка відновлюється протягом дня чи двох. За цей період уже буде помітно різницю в нетриманні сечі.
Якщо не лікувати нетримання, прояви погіршаться. Наприклад, спочатку жінці вистачатиме щоденної прокладки, пізніше знадобляться кілька нічних протягом дня.
Щоб записатися на консультацію до уролога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.