Лікар-дерматолог, дитячий дерматолог Ганна Авраменко розповідає про лишай.
Лишай — це інфекційне грибкове захворювання. На лишай можна заразитися від хворої тварини або людини через контакт з одягом, рушниками, постіллю.
Перегляньте відеозапис або читайте нижче тезовий конспект, щоб дізнатися:
- Як можна заразитися на лишай?
- Як виглядає лишай? Як відрізнити лишай від лупи?
- Коли потрібно звернутися до дерматолога?
- Як підготуватися до прийому дерматолога?
- Як проходить діагностика лампою Вуда?
- Як лікувати лишай і скільки триває лікування?
- Що потрібно знати про зараження від тварин?
Лишай складно виявити:
- на волосистій частині голови він схожий на округле вогнище, у гірших випадках волосся випадає або залишається шматочками,
- на шкірі він схожий на рожеву пляму, що поступово збільшується. Плями починають лущитись і розповсюджуватись по тілу.
Якщо ви помітили такі симптоми, терміново зверніться до лікаря-дерматолога. Лікар візьме зішкріб лусочок на аналіз і зробить безконтактну діагностику лампою Вуда. Обстеження безболісні.
Не призначайте лікування самостійно — це може змазати картину захворювання. Після нанесення протигрибкових препаратів лікар нічого не побачить під час діагностики лампою Вуда. Це буде затягувати процес обстеження та лікування.
Лікування може тривати 4 тижні й більше. Лікування волосистої частини голови можливе тільки в диспансері. Одиничні ураження на тілі лікують протигрибковими мазями або кремами.
Захворювання дуже заразне — важливо при цьому обмежити контакт хворого та його предметів побутового користування з іншими людьми.
Для профілактики лишає обмежте контакти з незнайомими тваринами та перевіряйте домашніх тварин. Зверніть увагу: навіть якщо шерсть тварини абсолютно нормальна, це не означає, що грибка немає. Наявність вогнищ говорить про те, що процес триває не один день і не один тиждень.
Щоб записатися на консультацію дерматолога, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.