Хто такий подолог? — Смарт Медікал Центр
Стаття
05 Вересня

Хто такий подолог?

5549

Подолог — це фахівець, який займається проблемами стоп: натоптишами, бородавками, мозолями, тріщинами, а також різними ураженнями нігтьової пластини. Головне завдання подолога — виявити патологічні зміни на стопі на ранній стадії та в команді з дерматологом вирішити проблеми, уникаючи хірургічного втручання. 

Подолог — це лікар?

Подолог — це не лікар, і він не має вищої медичної освіти, тому ставити діагноз та назначати лікування не в його компетенції. Саме тому подологи працюють командно з вузькими фахівцями (ендокринологами, дерматологами, флебологами й навіть ортопедами) і направляють до необхідних спеціалістів, якщо бачать необхідність. Наприклад, якщо подолог розуміє, що ураження стоп відбулося через цукровий діабет, то людині буде рекомендована консультація ендокринолога, який зможе підтвердити діагноз та дати рекомендації для подальшого лікування. 

Коли необхідно звернутися до подолога? 

 • Якщо у вас є біль у стопі — врослий ніготь може викликати біль в області пальців, а бородавки та мозолі — біль і дискомфорт під час ходьби;
 • Якщо ви помічаєте деформацію стопи — з віком, через вагітність, погане взуття, надмірну вагу стопа може деформуватися, а разом із цим нігтьова пластина змінює своє положення, що призводить до врослого нігтя;
 • Якщо ви помітили, що змінився ніготь, колір шкіри чи з’явилися тріщини — найімовірніше, можуть бути проблеми з грибковою інфекцією; 
 • Якщо відчуваєте свербіж і неприємних запах ніг — такі симптоми можуть сигналізувати про гіпергідроз (надмірну пітливість ніг) й оніхомікоз (грибок нігтів);
 • Якщо у вас є діабет — з таким діагнозом механічне обрізання кутикули може викликати серйозні наслідки, тому рекомендовано проводити лише професійний апаратний педикюр. 

подолог мирошниченко марина

 

Якими проблемами займається подолог?

 • Врослий ніготь — найчастіша проблема, яка пов’язана зі здоров’ям стоп. Через травми, тісне взуття чи неправильний педикюр нігтьова пластина може вростати в шкіру, унаслідок чого виникає біль та можлива кровотеча чи навіть зараження ушкодженої ділянки. Самостійне вирішення проблеми може лише нашкодити, тому варто звернутися до подолога, щоби швидко та без болі усунути подальше вростання за допомогою скоби. 

Скоби — це метод корекції врослого нігтя, який дозволяє усунути запалення, біль та набряк і коригувати правильну форму нігтя. Подолог зафіксує скобу на нігтьовій пластині, що знижує тиск врослого нігтя. 

 • Мозолі та натоптиші — виникають через надмірне тертя та тиск. Особливо проблемними є піднігтьові мозолі, які може видалити лише подолог. 
 • Грибок нігтів (оніхомікоз) — може з’явитися після відвідування бані, басейну та пляжу, якщо не використовувалися капці. На захворювання вказують розшарування нігтьової пластини, ніготь втрачає блиск та змінює колір, стає товще. Інфекцію потрібно лікувати як можна швидше, щоби вона не розповсюдилася на інші нігті. Подолог може виконати протезування нігтьової пластини, щоби відновити естетичний вид нігтя.
 • Тріщини на стопі — можуть виникати через тривалу ходьбу, тісне або незручне взуття. Подолог допоможе позбутися неприємної проблеми та підібрати правильний догляд у домашніх умовах. 

Чим відрізняється медичний апаратний педикюр від косметичного?

Медичний апаратний педикюр — це лікувальна процедура, яка допоможе позбутися поширених проблем зі стопами. Головна ціль такого педикюру — усунути симптоми і причини, що призвели до захворювання. Косметичний педикюр — це, насамперед, косметична процедура, яка розрахована на підтримку здорового стану ніг та естетичну красу. 

Якщо у вас є проблеми зі стопами, косметичний педикюр допоможе замаскувати проблеми, а не вирішити їх.

До того ж майстри косметичного педикюру використовують різні пилки, ножниці, лаки й матеріали для нарощування нігтя, а в медичному педикюрі — десятки різноманітних інструментів, які дозволяють вирішувати конкретну проблему, та матеріали для протезування. 

Більше про різницю між косметичним та медичним педикюром розповідає подолог Смарт Медікал Центр Марина Мірошниченко.

Записатися на консультацію до подолога для вирішення проблем зі стопами можна за телефонами (044) 490-25-03(067) 127-03-03 або заповнити форму на сайті. 

Суміжні напрями: 

Автор статті:
SMC

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 8:00 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
  Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
  Гарного дня!
  Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
  Адміністратор 00:00:00