Перші симптоми холециститу — захворювання жовчного міхура — гіркота в роті та важкість у правому підребер’ї, яка посилюється після жирної, жареної, соленої, неспецифічної їжі.
Більше про холецистит розповідає Тарас Мандзюк, лікар-хірург першої категорії, флеболог, лікар ультразвукової діагностики, заступник медичного директора.
Перегляньте відеозапис або читайте тезовий конспект, щоб дізнатися:
- Як проходить лікування холециститу?
- Які показання до операції та чи можливо її уникнути?
- Чи потрібно приймати жовчогінні препарати?
Холецистит викликається як безкам’яним холециститом, так і жовчнокам’яною хворобою — коли є застій жовчі, утворення камінців в жовчному міхурі та поліпоз жовчного міхура.
Лікування холециститу
Жовчнокам’яна хвороба — прямий показ до операції. Лікарі можуть пропонувати варіанти розчинення камінців, але це може тільки нашкодити.
При жовчнокам’яній хворобі категорично протипоказано приймати жовчогінні препарати — це може призвести до важких ускладнень і подальших хірургічних втручань.
Чи потрібно видаляти жовчний міхур при поліпах жовчного міхура?
Так. Якщо на УЗД виявлено поліп жовчного міхура, за ним потрібно спостерігати.
Раз на пів року потрібно робити УЗД жовчного міхура, аби слідкувати за станом поліпа. Якщо поліп росте — треба робити холецистектомію.
Реабілітація після холецистектомії
Як правило, після лапароскопічної холецистектомії люди можуть себе добре почуватися вже на наступний день. Можна йти додому, займатись своїми справам. Хтось через тиждень починає займатися спортом.
Протягом двох тижнів після операції треба буде дотримуватись спеціальної дієти
Після видалення жовчного міхура якість життя не змінюється — можна жити звичним життям. При наявності жовчнокам’яної хвороби жовчний міхур уже не функціонує як орган. Його потрібно видалити й забути про проблему.
Щоб записатися на консультацію хірурга, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.