Чому у вагітних з’являється геморой?
По-перше, змінюється гормональний фон. Це впливає на функцію кишківника — він починає працювати повільніше, виникає більше причин для розвитку закрепів.
По-друге, росте плід, збільшується матка і кількість навколоплідних вод. Це спричиняє додатковий внутрішньочеревний тиск і сприяє застою крові в малому тазі, а саме в гемороїдальних вузлах.
По-третє, вагітні більше сидять, менше рухаються. Це також впливає на функцію кишківника: сидячий спосіб життя додатково створює умови для збільшення тиску в черевній порожнині й, відповідно, в малому тазі.
Симптоми геморою у вагітних
Симптоми геморою у вагітних нічим не відрізняються від геморою в інших категорій пацієнтів.
Як зрозуміти, що це геморой?
- З’являються або збільшуються гемороїдальні вузли біля анального отвору — вузли можуть бути просто напружені або болючі,
- Виникає дискомфорт під час сидіння,
- Виділяється кров під час походу в туалет,
- Відчувається дискомфорт, печія, свербіж в анальному каналі.
Як лікувати геморой під час вагітності?
Геморой у вагітних лікується здебільшого консервативно. Для лікування геморою лікар порекомендує:
- виробити корисні туалетні звички — наприклад, підмиватися замість використовувати туалетний папір,
- збільшити кількість клітковини та об’єм випитої води,
- більше займатися спортом,
- вести більш активний спосіб життя.
Такі консервативні методи допомагають зменшити або нівелювати симптоми. Деяким жінкам необхідно вживати місцеві засоби — знеболювальні або протизапальні свічки й мазі — і флавоноїди, тобто таблетовані препарати. Але відсоток цих пацієнтів менший.
Геморой може самостійно зникати після пологів. Тиск у черевній порожнині зменшується або нормалізується, застою крові в малому тазі немає, гормональний фон стабілізується.
Однак до лікаря все одно важливо звернутись — адже геморой не обов’язково зникає. До того ж вибір лікування в кожному триместрі може відрізнятися. Під час огляду лікар встановить діагноз і підкаже оптимальний варіант лікування з усіх можливих варіантів.
Чи впливає грудне вигодовування на геморой?
Трапляється, в період ГВ жінки помічають виділення крові на туалетному папері й відчувають біль під час походу в туалет. Цей біль може бути різким і тривати від кількох хвилин до доби.
Жінки пов’язують цей біль із гемороєм, але найчастіше так виникає анальна тріщина. Під час годування грудьми більшість води йде на вироблення молока. При цьому мами вживають менше клітковини та води — відповідно, розвиваються закрепи. Однак необхідна кількість води не може зменшитись, а навпаки має збільшитись — у 1,5 раза.
Профілактика геморою у вагітних
- Збільшити кількість клітковини у раціоні. Це овочі, фрукти, каші, окрім рису — він сприяє закрепам
- Збільшити об’єм води, яку ви вживаєте. Це може бути вода, соки, компоти
- Виключити або зменшити вживання кави та чаю — вони містять кофеїн, який сприяє додатковому виведенню води. Також кофеїн містять пепсі-кола, кока-кола, енергетики
- Не сидіти довго в туалеті, ходити в туалет у момент позиву, не затримувати похід в туалет і не відмовлятися від нього
- Підмиватися водою комфортної кімнатної температури замість використовувати туалетний папір
- Вести активний спосіб життя
Щоб записатися на консультацію проктолога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.