Лікар-дерматолог Катерина Мельник розповідає: атопічний дерматит проявляється свербіжем шкіри, висипаннями у складках колін, ліктів, на шиї, спині, обличчі.
Причина атопічного дерматиту — спадкова схильність, внаслідок якої зменшується кількість певного білка у шкірі, що порушує захисну функцію шкіри.
Перегляньте відеозапис із дерматологом Катериною Мельник або читайте тезовий конспект нижче.
Висипання атопічного дерматиту з’являються під дією зовнішніх факторів:
- домашній пил
- занадто гаряча ванна
- ароматизатори і барвники у пральних порошках
- шерсть домашніх тварин
- підвищена температура або сухість повітря
- тютюновий дим (навіть для пасивних курців)
Іноді достатньо уникати цих факторів і зволожувати шкіру. Але якщо стан погіршується, зверніться до дерматолога. Лікар призначить індивідуальну схему лікування — наприклад, гормональні креми, антигістамінні препарати, зволожувальні засоби.
Лікувати захворювання потрібно не тільки в період загострення, а й тоді, коли ви не бачите висипань. Така шкіра потребує постійного зволоження і догляду — це дозволяє продовжити період, коли проявів немає.
Атопічний дерматит не є протипоказанням до вакцинації, а навпаки — через підвищену чутливість шкіри і слизових оболонок до вірусів — її потребує.
Лікар-дерматолог Ганна Авраменко відповідає на 5 найбільш поширених запитань про атопічний дерматит.
Перегляньте відеозапис із дерматологою Ганною Авраменко або читайте тезовий конспект нижче.
Чи можна лікувати атопічний дерматит купанням у травах?
Ні, це небезпечно. Шкіра і так дуже чутлива, а додавання трав може погіршити стан і викликати ще більше запалення шкіри.
Як бути, якщо антигістамінні препарати не допомагають?
Антигістамінні препарати не діють на атопічний дерматит, тому що причиною цього захворювання не є алергія. Антигістамінні препарати можуть лише зняти свербіж — один із проявів атопічного дерматиту.
Чи доцільно призначати жорстку дієту при атопічному дерматиті?
Навпаки, організм потрібно збагачувати корисними мікроелементами. Атопічний дерматит — це не алергічне захворювання, тому жорстка дієта може бути недоцільною. Так, якщо ви помітили відразу після вживання певних продуктів алергічну реакцію, такі продукти потрібно виключити. Але якщо організм спокійно сприймає їжу, не варто від неї відмовлятися.
Чи можливо перерости атопічний дерматит?
Це напевне невідомо. Захворювання можна ввести у стан ремісії, коли протягом тривалого часу пацієнта нічого не турбуватиме. Щоправда, подразнювальні фактори можуть провокувати загострення, тому треба постійно контролювати цей процес.
Що робити, щоб ввести захворювання в стан тривалої ремісії?
Потрібно використовувати препарати-емолієнти, які будуть захищати, пом’якшувати, зволожувати шкіру. Тоді загострень буде менше.
У осінньо-зимовий період опалення ще більше підсушує повітря. Сухість повітря погіршує стан шкіри, тому бажано використовувати зволожувачі. Оптимальний рівень вологості — 40-60%. Оптимальний рівень температури — 20-21°C.
Щоб записатися на консультацію дерматолога, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.