До Всесвітнього дня здоров’я — ми підготували перелік звичок, які допоможуть почуватися краще:
Вода регулює температуру тіла, підтримує роботу всіх органів, сприяє диханню та обмінним процесам, забезпечує роботу м’язів та функціонування головного мозку. Оптимальна кількість води — питання індивідуальне, в середньому рахується 30 мл / 1 кг маси тіла протягом доби. Радимо враховувати фізичне навантаження, температуру навколишнього середовища та слухати свій організм.
- Прокидайтесь у фіксований час
Це не лише зробить день більш продуктивним, а й налаштує ваші біоритми на стабільну роботу. Зокрема, існує думка, що як тільки організм звикне пробуджуватися в однаковий час, він почне використовувати час сну більш ефективно. Конкретний проміжок кожен обиратиме сам залежно від графіку та звичок, однак у загальному прокидатися краще до 8 ранку.
- Не чіпайте обличчя руками
Здебільшого ми це не помічаємо, але бактерії і бруд на руках, потрапляють на шкіру обличчя і, як наслідок, псують її якість та спричиняють різні захворювання, запалення, акне.
Навіть п’ятихвилинна фізична активність покращує якість і тривалість сну, прискорює обмін речовин та позитивно впливає на когнітивні здібності. Не обов’язково купувати абонемент у фітнес-клуб — можете просто відмовитись від ліфтів або виходити на одну зупинку раніше дорогою додому.
- Обмежуйте час перед екраном
Гаджети стали невіддільною частиною життя. Окрім того, що їх постійне використання втомлює очі та може викликати головний біль, вони шкодять живому спілкуванню та емоційному стану. Відкладайте смартфон і насолоджуйтесь весною
Коли ви їсте впродовж першої години після пробудження, організм запускає обмін речовин. Снідаючи пізніше, ви більше схильні вживати їжу з низьким вмістом поживних речовин або з високий вмістом калорій.
- Вживайте більше видів рослинної їжі
Різноманітність та кількість овочів та фруктів сприяє розвитку здорової мікрофлори в кишківнику. Зараз рослинна їжа визнається не тільки повноцінною для харчування, але також спосібом профілактики та зменшення ризиків захворіти.