Про розацеа розповідає дерматолог Катерина Мельник. Щоб дізнатися більше про це захворювання, перегляньте відеозапис або читайте тезовий конспект нижче.
Розацеа проявляється характерним почервонінням, що може бути довготривалим або швидко минатися. На початкових стадіях це почервоніння зазвичай викликане перепадами температури.
На фоні почервоніння є видимі судинки — купероз. Спочатку ці судини розташовуються в одній ділянці, а в результаті прогресування захворювання поширюються по всьому обличчю.
На фоні куперозу може виникати пощипування, печіння шкіри у відповідь на будь-які засоби. Навіть на звичайний зволожувальний засіб може бути незрозуміла реакція у вигляді подразнення чи сухості.
Коли розацеа прогресує, з’являються червоні прищики.
Якщо ви помічаєте такі симптоми, якнайскоріше зверніться до дерматолога. Розацеа потребує дерматологічного професійного втручання, лікування, корекції. Лікар підбере догляд і лікувальний засіб, який коригуватиме стан шкіри.
Що впливає на розвиток розацеа?
- Перепади температури. Не можна вмиватися дуже гарячою або дуже холодною водою, відвідувати сауни. Необхідно використовувати колд-крем — засіб, який захищає від низької температури.
- Висока температура з високим ультрафіолетовим індексом. Тому влітку необхідно використовувати сонцезахисний засіб з SPF 30-50 та оновлювати його кожні 2 години під час перебування на вулиці.
- Стреси, куріння, вживання алкоголю — додаткові фактори, які варто мінімізувати або виключити.
Якщо у вас розацеа, уникайте гострих продуктів — вони можуть негативно впливати на розвиток захворювання.
Чи допоможе лазер вилікувати розацеа?
Лазером можна прибрати видимі судинки, але на короткий проміжок часу. Це не дає гарантію, що розацеа зникне, адже це — хронічний дерматоз, який усе одно буде прогресувати.
Важливо уникати провокуючих факторів, комунікувати з лікарем-дерматологом, підібрати догляд, використовувати сонцезахист влітку і колд-крем взимку.