Близько 2 млрд людей в світі мають надмірну вагу. Щодо Європи - лише 13% європейців задоволені якістю свого харчування.
Внаслідок нераціонального харчування часто виникає метаболічний синдром. Цей термін виник у 80-х роках минулого століття і включає кілька критеріїв на сьогоднішній день: вісцеральне ожиріння (у чоловіка окружність талії більше 94 см, у жінки більше 84 см), артеріальний тиск більше або дорівнює 135/85 мм рт ст, підвищення рівня гліцерину і тригліцериду, коефіцієнту атерогенності.
Метаболічний синдром може спричинити гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця, цукровий діабет 2 типу. Кількість дітей і підлітків, що мають цей синдром, невпинно зростає, хоча раніше проблема в основному стосувалась жінок після 55 років.
Так само внаслідок неправильного харчування можна відчувати синдром хронічної втоми - патологічний стан, що характеризується втомленістю, що зберігається протягом півроку та більше. Відбувається погіршення пам'яті, головний біль, тривогу та депресію, психологічне та фізичне виснаження тощо.
Харчування - індивідуальне. Його потрібно підбирати виходячи не з того, що людина їсть, а з того, що може засвоювати її організм. Основне завдання у підборі правильного харчування - знайти продукти, які шлунково-кишковий тракт людини не може перетравити.
Усім відома піраміда харчування, в основі якої - зернові, овочі, молочні продукти тощо. Але практика показує, що ця піраміда не працює. Перш за все, в основі піраміди має бути вода.
Норма щоденної кількості вживання води - так само індивідуальна. За відсутності немає проблем із нирками та серцево-судинною системою оптимальна кількість денного раціону чистої води - 30 мл / 1 кг маси тіла. Спортсмени мають множити це число на коефіцієнт 1,2.
Воду потрібно вживати за 40 хвилин до вживання їжі та через 1 годину після пийому їжі. Пити рідину варто щогодини невеликими порціями - приблизно по 100 мл.
Наступне важливе питання - вуглеводи, які поділяються на складні та прості. Складні вуглеводи більш корисні - вони не призводять до різких підвищень рівня цукру в крові, містять клітковину та довго перетравлюються, не викликаючи відчуття голоду.
Звертайте особливу увагу на продукти, які мають високий глікемічний індекс. Глікемічний індекс характеризує здатність різних продуктів піднімати рівень глюкози в крові. Показник 70 і вище призведе до зростання, а потім різкого падіння рівня цукру в крові - як наслідок, ви швидко відчуєте голод.
Знежирена дієта - це шкідливо. Організму потрібен жир, оскільки він впливає на обмін жиророзчиних вітамінів. 70% усієї кількості жирів мають складати рослинні жири.
Якщо вам потрібно проконсультуватися з терапевтом щодо програми індивідуального харчування, запишіться за телефоном 067-127-03-03.