Навіть на прийомі в лікаря пацієнти соромляться ставити запитання про правильну дефекацію, причини геморою та консультацію проктолога.
Ми вирішили це виправити і підготували статтю, де лікарі-проктологи відповіли на 5 найбільш поширених запитань, яких зазвичай уникають.
Читайте далі, аби дізнатися про правильну дефекацію, симптоми геморою та візит до проктолога.
Що робити, якщо я не можу сходити в туалет?
Регулярність дефекації — важлива складова здорового самопочуття людини. Якщо ви маєте постійні складнощі з походом у туалет — проблема може бути в харчуванні, способі життя чи навіть у захворюваннях кишківника.
Щоб нормалізувати роботу кишківника:
- Випивайте склянку теплої води одразу після пробудження (можна додати імбир або лимонний сік).
- На сніданок вживайте продукти з великим вмістом клітковини (вівсяні пластівці нешвидкого приготування, яблука, груші, банани, горіхи, авокадо, бобові, буряк, морква, броколі).
- Пийте каву після сніданку (одну чашку, після їжі).
- Виконуйте ранкову зарядку (наприклад, 100 стрибків на місці або присідання).
- Робіть самомасаж (легкий, без натисків, масаж живота за годинниковою стрілкою навколо пупка).
- Вживайте магнієву воду (одну склянку вранці або ввечері).
- Використовуйте спеціальну підставку для туалету (допоможе розслабити м’язи тазу).
- Не їжте на ніч перед сном.
Зверніть увагу, що постійні закрепи супроводжуються хронічним запаленням у кишківнику. Якщо довго ігнорувати проблему, можуть з’явитись анальні тріщини чи геморой.
Як правильно ходити в туалет?
Після кожного випорожнення кишківника треба підмиватися. Для цього треба використовувати воду кімнатної температури і споліскувати ділянку навколо анального отвору саме ззовні.
Якщо є можливість, краще не використовувати туалетний папір — адже він механічно подразнює делікатну ділянку шкіри, може викликати травматизацію і запалення.
Якщо ж такої можливості немає, краще використовувати вологі серветки замість звичайного сухого паперу.
Якщо при цьому під час походу в туалет ви відчуваєте біль або інші неприємні відчуття в ділянці анального отвору чи помітили виділення крові, терміново запишіться на консультацію проктолога за номером 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.
Не зволікайте з візитом до лікаря — що швидше ви почнете лікування, тим у більш комфортних умовах воно відбуватиметься.
Що робити, якщо в мене геморой?
Ми всі маємо геморой.
Так, справді, геморой без жодних проявів — це абсолютна норма для дорослої людини. Гемороїдальна тканина — природна анатомічна тканина організму. Проблема виникає лише тоді, коли ця тканина збільшується, кровить та запалюється — це те, що зазвичай називають «гемороєм».
На жаль, навіть при вираженості симптомів пацієнти соромляться записуватись до лікаря. Але затягування з лікуванням навпаки призводить до ще більш неприємних відчуттів.
Для діагностики геморою потрібно звернутися до проктолога. Проктологічні захворювання подібні, мають схожі скарги й симптоми. На додаток, симптоми геморою можна переплутати з симптомами раку анального каналу, для точної діагностики потрібно звернутися до лікаря.
Що може викликати геморой?
До факторів, які можуть спричинити розвиток геморою, відносять:
- хронічний запор або діарея
- надмірна вага
- необхідність тужитись
- підняття важкого та надмірне фізичне навантаження
- дефіцит клітковини в раціоні
- довге сидіння на унітазі
- зловживання гострою їжею
Чим менша стадія геморою, тим у більш комфортних умовах буде лікуватися проблема. Так, на перших стадіях часто взагалі не потрібне оперативне втручання, а достатньо лише мазей і свічок.
Тож якщо ви помітили виділення крові з прямої кишки, свербіж, біль у ділянці ануса, звертайтесь до лікаря якомога швидше. У нашій клініці це можна зробити за номером 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.
Як проходить консультація проктолога?
Спочатку лікар спілкується з пацієнтом, щоб зрозуміти скарги.
Потім лікар оглядає шкірні покриви пацієнта на кушетці або на гінекологічному кріслі. Уже на цьому етапі лікар може запідозрити, навіть виключити проктологічну патологію, коли пацієнт приходить зі скаргою на свербіж чи виділення крові на туалетному папері, і це пов’язано зі шкірними захворюваннями.
У нас є можливість звернутися як до проктолога-жінки, так і до проктолога-чоловіка. Також під час огляду можна вдягнути шорти, щоб лікар бачив лише ділянку анального каналу.
Далі лікар проводить пальцеве обстеження і робить аноскопію за допомогою аноскопа.
Аноскоп — це одноразова трубочка довжиною до 7 см, яка дозволяє оглянути ділянку анального каналу й гемороїдальних вузлів. У багатьох ситуаціях такий огляд дозволяє вже поставити діагноз.
Якщо немає вираженого загострення хірургічної патології, ці обстеження не викликають болю. Якщо ж є виражений больовий синдром, лікар використає спеціальні мазі з анальгетиками або зробить анестезію.
За потреби лікар зробить ректороманоскопію — огляд прямої кишки за допомогою трубочки довжиною 25-30 см. Це додаткове дослідження, його роблять далеко не всім. У разі необхідності лікар призначить інші обстеження.
Записатися на консультацію проктолога можна за номером 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.