Фотографії людей з ідеальною зовнішністю заполонили соцмережі. Така бездоганність негативно впливає на підписників і підштовхує до боротьби з зовнішністю, яка не завжди відповідає стандартам.
Молодіжна благодійна організація YMCA опитала більш як 1000 дітей у віці від 11 до 16 років. Вони виявили, що 62% людей вважали, що ЗМІ збільшили очікування щодо зовнішності. Знімки з фотографіями змінили сприйняття нормального тіла. 58% опитаних визнали, що на цю зміну вплинули ідеальні фігури на світлинах.
Деніз Хаттон, головний виконавчий директор YMCA, сказав: «Немає нічого поганого в прагненні показати себе з кращого боку, але важливо любити себе такими, як ми є. Зараз стандарт краси є абсолютно недосяжним. Як наслідок погіршується самосприйняття — особливо це стосується молоді.»
Академічні дослідження показали: серед дівчат протягом останніх десяти років зросла кількість проблем психічного здоров‘я. Це збігається з часом, коли молодь почала активно використовувати соцмережі.
Доктор Бернадка Дубичка, голова Факультету дітей та підлітків Королівського коледжу психіатрів, минулого року зазначив: «Криза психічного здоров‘я дітей невпинно зростає. Соціальні медіа, як-от Snapchat та Instagram, можуть бути шкідливими та навіть руйнівними для психічного здоров’я дівчат. Молодь зіштовхується з тиском: піддатися впливу фотографій у соцмережах або перебувати поза соціумом.»
Використання соціальних мереж у деяких випадках спричиняє безсоння, що може стати симптомом психічних захворювань або збільшити ризик їх розвитку.
Джерело — The Guardian