Стаття
06 Серпня

Симптоми пневмонії / запалення легень

5321

Пневмонія або запалення легень — це  хвороба, найчастіше інфекційного походження, яка вражає легеневу тканину. Запалення може виникнути як в обох легенях, так і в невеликій ділянці. Пневмонія може бути викликана вірусами (вірус грипу або кору, респіраторно-синцитіальний вірус), бактеріями (пневмокок, легіонела, стафілокок) та грибками, а також може бути наслідком звичайної застуди. 

Міф: пневмонія виникає через переохолодження.

Правда: запалення легень з’являється, коли захисні сили організму ослаблюються, відтак не можуть протистояти бактеріям.

Симптоми пневмонії / запалення легень

Симптоми захворювання можуть бути різними, іноді навіть не пов’язаними з органами дихання, що значно ускладнює діагностику. Вірусна та бактеріальна пневмонія може характеризуватися схожими симптомами, тоді як під час вірусної пневмонії проявляється більша кількість ознак. 

Найчастіше такі симптоми вказують на запалення легень:

  • Кашель. Через значне роздратування тканин на ранньому етапі захворювання він може бути сильним та сухим, з часом перетворюючись у вологий кашель із виділенням мокротиння. Проте кашель не завжди проявляється: він може бути й зовсім відсутнім або ж слабким. 
  • Мокротиння. Пневмонія спричиняє утворення мокротиння у великій кількості, іноді з жовтим або зеленим відтінком. Поширення інфекції та пошкодження тканин може вплинути на появу крові в мокротинні. А з огляду на те, що слиз може бути в’язкий та густий, то відходження значно ускладнюється. 
  • Підвищена температура тіла. Іноді стовпчик термометра доходить до 38-40 °C, тоді як у деяких випадках вона може триматися в межах 37 °C або ж взагалі бути відсутньою. На тлі температури у хворого на пневмонію з’являється гарячка, головний біль, сонливість, слабкість, погіршення апетиту, пітливість та озноб. Варто зауважити, що температуру тіла під час пневмонії доволі важко збити навіть із допомогою жарознижуючих засобів, що є одним із характерних симптомів цього захворювання. 
  • Труднощі з диханням. Важке дихання з хрипами, свистами або ж навіть бульканням характерне для запалення легень. Деяким хворим важко робити вдих, що може викликати паніку та спричинити такі симптоми, як почервоніння, синюшність або ж блідість шкіри. Під час дихання та кашлю іноді спостерігаються болі в легенях, що вказує на ускладнений перебіг захворювання, адже вже уражена плевра (плівка, що вкриває легені). 

Іноді запалення легень важко діагностувати, адже в деяких випадках захворювання може протікати безсимптомно, або ж ознаки занадто розмиті. Варто звернутися до терапевта чи педіатра, якщо є навіть найменші підозри на пневмонію. Лише лікар може визначити хворобу, а також диференціювати її від туберкульозу, який має такі ж ознаки. 

Як вберегтися від пневмонії?

Перший крок для профілактики запалення легень — вакцинація. Основною причиною пневмоній та гнійних отитів, а також половини менінгітів, є пневмокок.У Смарт Медікал Центр можна зробити щеплення вакцинами Синфлорикс (дітям до 5 років) або Превенар-13 (дітям та дорослим) та отримати надійний захист від пневмококових захворювань.

Записатися на прийом до терапевта та педіатра чи записатися на консультацію перед вакцинацією та уточнити деталі можна за телефонами (067) 127-03-03; (044) 490-25-03 або заповнити форму на сайті.

Автор статті:
SMC

Перетелефонувати за 7 секунд?

Саме зараз Вам телефоную...

Адміністратор
...

Скажіть, вам телефонували?

Добре
Гарного дня!

Спробуємо ще раз?

Телефонуємо...

Вибачте за незручності!

Передали у відділ
контролю якості.

Записатися на прийом

Контакти

Smart Medical Center на Оболоні

Клініка приймає дорослих та дітей

08:00 - 18:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Мінська»
вул. Маршала Тимошенка, 19
Оболонський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerYouTubeFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Smart Medical Center на Либідській

Клініка приймає дорослих та дітей

08:00 - 18:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Либідська»
вул. Джона Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerYouTubeFacebook

3D турФотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Smart Medical Center на Чернігівській

Клініка приймає дорослих та дітей

08:00 - 18:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

станція метро «Чернігівська»
просп. Юрія Гагаріна, 17-В
Дніпровський район

Схеми проїзду: на метро / на машині

ЧатViberTelegramMessengerYouTubeFacebook

Фотогалерея

Записатися Прокласти маршрут

Єдиний контакт-центр

08:00 - 20:00

(067) 127-03-03

(044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua