Симптоми пневмонії | запалення легень — Smart Medical Center
Стаття
06 Серпня

Симптоми пневмонії / запалення легень

3920

Пневмонія або запалення легень — це  хвороба, найчастіше інфекційного походження, яка вражає легеневу тканину. Запалення може виникнути як в обох легенях, так і в невеликій ділянці. Пневмонія може бути викликана вірусами (вірус грипу або кору, респіраторно-синцитіальний вірус), бактеріями (пневмокок, легіонела, стафілокок) та грибками, а також може бути наслідком звичайної застуди. 

Міф: пневмонія виникає через переохолодження.

Правда: запалення легень з’являється, коли захисні сили організму ослаблюються, відтак не можуть протистояти бактеріям.

Симптоми пневмонії / запалення легень

Симптоми захворювання можуть бути різними, іноді навіть не пов’язаними з органами дихання, що значно ускладнює діагностику. Вірусна та бактеріальна пневмонія може характеризуватися схожими симптомами, тоді як під час вірусної пневмонії проявляється більша кількість ознак. 

Найчастіше такі симптоми вказують на запалення легень:

 • Кашель. Через значне роздратування тканин на ранньому етапі захворювання він може бути сильним та сухим, з часом перетворюючись у вологий кашель із виділенням мокротиння. Проте кашель не завжди проявляється: він може бути й зовсім відсутнім або ж слабким. 
 • Мокротиння. Пневмонія спричиняє утворення мокротиння у великій кількості, іноді з жовтим або зеленим відтінком. Поширення інфекції та пошкодження тканин може вплинути на появу крові в мокротинні. А з огляду на те, що слиз може бути в’язкий та густий, то відходження значно ускладнюється. 
 • Підвищена температура тіла. Іноді стовпчик термометра доходить до 38-40 °C, тоді як у деяких випадках вона може триматися в межах 37 °C або ж взагалі бути відсутньою. На тлі температури у хворого на пневмонію з’являється гарячка, головний біль, сонливість, слабкість, погіршення апетиту, пітливість та озноб. Варто зауважити, що температуру тіла під час пневмонії доволі важко збити навіть із допомогою жарознижуючих засобів, що є одним із характерних симптомів цього захворювання. 
 • Труднощі з диханням. Важке дихання з хрипами, свистами або ж навіть бульканням характерне для запалення легень. Деяким хворим важко робити вдих, що може викликати паніку та спричинити такі симптоми, як почервоніння, синюшність або ж блідість шкіри. Під час дихання та кашлю іноді спостерігаються болі в легенях, що вказує на ускладнений перебіг захворювання, адже вже уражена плевра (плівка, що вкриває легені). 

Іноді запалення легень важко діагностувати, адже в деяких випадках захворювання може протікати безсимптомно, або ж ознаки занадто розмиті. Варто звернутися до терапевта чи педіатра, якщо є навіть найменші підозри на пневмонію. Лише лікар може визначити хворобу, а також диференціювати її від туберкульозу, який має такі ж ознаки. 

Як вберегтися від пневмонії?

Перший крок для профілактики запалення легень — вакцинація. Основною причиною пневмоній та гнійних отитів, а також половини менінгітів, є пневмокок.У Смарт Медікал Центр можна зробити щеплення вакцинами Синфлорикс (дітям до 5 років) або Превенар-13 (дітям та дорослим) та отримати надійний захист від пневмококових захворювань.

Записатися на прийом до терапевта та педіатра чи записатися на консультацію перед вакцинацією та уточнити деталі можна за телефонами (067) 127-03-03; (044) 490-25-03 або заповнити форму на сайті.

Автор статті:
SMC

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 7:30 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
  Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
  Гарного дня!
  Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
  Адміністратор 00:00:00