Ознаки апендициту у дорослих і дітей — Smart Medical Center
признаки аппендицита у взрослых и детей Стаття
06 Жовтня

Ознаки апендициту у дорослих і дітей

58

Апендикс — це придаток товстої кишки розміром приблизно 8 см, який є частиною імунної системи і виконує ті ж функції, що й мигдалини для легень. Як і будь-яка частина кишківника, апендикс виробляє кишковий сік, проте в невеликій кількості. Саме тому довгий час вважалося, що апендикс — це “помилка природи” й не потрібен в організмі людини, через що його часто видаляли навіть без видимих причин. Однак з огляду на те, що апендикс також є частиною імунної системи, його видалення є обгрунтованим лише при гострому запаленні.

 Причини апендициту

Цікаво, але медики досі не можуть чітко встановити причину запалення апендиксу.

  • У деяких випадках апендицит може бути викликаний зниженням імунітету. 
  • Іноді причиною стають гельмінти або харчове сміття чи чужорідні тіла, які потрапили до апендиксу. 
  • Вирує думка, що люди, які мають хронічні проблеми, наприклад, аденоїди, ангіну, карієс, запалення легень, часті простуди, більш схильні отримати запалення апендиксу.  Це пояснюється тим, що лімфоїдна тканина придатку намагається підключитися до боротьби з хронічною інфекцією, у результаті чого частину удару бере на себе, що і викликає розвиток апендициту. 

Як розпізнати апендицит? 

  • Різка біль у животі. Зазвичай це перший і найголовніший симптом. Часто біль буває нестерпним, а напруження м’язів лише його збільшує. Біль може починатися в шлунку й переходити в нижню праву частину живота — така зміна локації болі найкраще характеризує запалення апендиксу. 
  • Нудота, запаморочення. Майже в 90% випадках апендицит супроводжується нудотою, запамороченням, а іноді і блюванням. Однак у цьому випадку після блювання не приходить полегшення.
  • Підвищення температури й запаморочення. Як правило, температура не піднімається вище 37.5-38 °C і викликає слабкість. 

Про апендицит також сигналізують втрата апетиту, гази й запалення, запор та діарея. Важливо розуміти, що варто викликати швидку або звернутися до лікаря-терапевта, щоби підтвердити діагноз, адже своєчасна діагностика дуже важлива. Тривале відкладання може призвести до того, що придаток лопне всередині, що призведе до перитоніту. 

Апендицит у дитини

Якщо апендицит з’являється в дитини, то вона буде скаржитися на біль у животі. Найчастіше біль з’являється в області пупка, а потім переходить у правий бік. Дитина відмовляється від їжі, у неї знижується активність, з’являється занепокоєння, плач, поганий сон. Дитина може не давати оглядати себе, їй боляче лежати на правому боці і вона підтягує до себе праву ніжку. 

Коли варто викликати швидку допомогу? 

Негайно викликати швидку допомогу необхідно, якщо ви підозрюєте гострий апендицит і маєте явні його симптоми. Чекаючи карету швидкої допомоги, у жодному разі не можна:

  • приймати знеболюючі препарати — це може зашкодити лікарю поставити правильний діагноз і визначити ступінь ураження організму; 
  • їсти та пити — дозволяється кілька ковтків води;
  • прикладати грілку до місця ураження — тепло може лише посилити процес запалення.

Усе, що ви можете зробити в очікуванні швидкої, — лягти на правий бік і покласти холодний компрес.

терапевт осматривает пациента

Запишіться до лікаря-терапевта або педіатра, якщо вас або вашу дитину турбують болі в животі, ви втратили апетит чи відчуваєте нудоту — усе це може сигналізувати про більш серйозну проблему. Телефонуйте за номером (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або заповніть форму на сайті.

Суміжні напрями: 

Автор статті:
SMC

Записатися на прийом