Ознаки апендициту у дорослих і дітей — Smart Medical Center
признаки аппендицита у взрослых и детей Стаття
06 Жовтня

Ознаки апендициту у дорослих і дітей

2584

Апендикс — це придаток сліпої кишки розміром приблизно 8 см, який є частиною травної системи і відіграє роль в імунному захисті організму. На сьогоднішній день його функції не вивчені достеменно. Є думка, що він є резервуаром корисної мікрофлори кишківника. Як і будь-яка частина кишківника, апендикс виробляє кишковий сік, проте в невеликій кількості. Саме тому довгий час вважалося, що апендикс — це “помилка природи” й не потрібен в організмі людини, через що його часто видаляли навіть без видимих причин. Однак з огляду на те, що апендикс також є частиною імунної системи, його видалення є обгрунтованим лише при гострому запаленні.

 Причини апендициту

Цікаво, але медики досі не можуть чітко встановити причину запалення апендиксу.

 • У деяких випадках апендицит може бути викликаний зниженням імунітету. 
 • Іноді причиною стають гельмінти або залишки неперетравленої їжі чи чужорідні тіла, які потрапили до апендиксу. 
 • Вирує думка, що люди, які мають хронічні проблеми, наприклад, аденоїди, ангіну, карієс, часті простуди, більш схильні отримати запалення апендиксу.  Це пояснюється тим, що лімфоїдна тканина придатку намагається підключитися до боротьби з хронічною інфекцією, у результаті чого частину удару бере на себе, що і викликає розвиток апендициту. 

Як розпізнати апендицит? 

 • Різкий біль у животі. Зазвичай це перший і найголовніший симптом. Часто біль буває нестерпним, а напруження м’язів лише його збільшує. Біль може починатися в шлунку й переходити в нижню праву частину живота — така зміна локації болі найкраще характеризує запалення апендиксу. 
 • Нудота, запаморочення. Майже в 90% випадках апендицит супроводжується нудотою, запамороченням, а іноді і блюванням. Однак у цьому випадку після блювання не приходить полегшення.
 • Підвищення температури й запаморочення. Як правило, температура не піднімається вище 37.5-38 °C і викликає слабкість. 

Про апендицит також сигналізують втрата апетиту, надмірне газоутворення в кишківнику, порушення стільця. Важливо розуміти, що варто викликати швидку або звернутися до лікаря-терапевта, щоби підтвердити діагноз, адже своєчасна діагностика дуже важлива. Несвоєчасне звернення за медичною допомогою може призвести до ускладнень, наприклад, перитоніту. 

Апендицит у дитини

Якщо апендицит з’являється в дитини, то вона буде скаржитися на біль у животі. Найчастіше біль з’являється в області пупка, а потім, але не завжди, переходить у правий бік. Дитина відмовляється від їжі, у неї знижується активність, з’являється занепокоєння, плач, поганий сон. Дитина може не давати оглядати себе, їй боляче лежати на правому боці і вона підтягує до себе праву ніжку. 

Коли варто викликати швидку допомогу? 

Негайно викликати швидку допомогу необхідно, якщо ви підозрюєте гострий апендицит і маєте явні його симптоми. Чекаючи карету швидкої допомоги, у жодному разі не можна:

 • приймати знеболюючі препарати — це може зашкодити лікарю поставити правильний діагноз і визначити ступінь ураження організму; 
 • їсти та пити — дозволяється кілька ковтків води;
 • прикладати грілку до місця ураження — тепло може лише посилити процес запалення.

Усе, що ви можете зробити в очікуванні швидкої, — лягти на правий бік і покласти холодний компрес.

терапевт осматривает пациента

Запишіться до лікаря-терапевта або педіатра, якщо вас або вашу дитину турбують болі в животі, ви втратили апетит чи відчуваєте нудоту — усе це може сигналізувати про більш серйозну проблему. Телефонуйте за номером (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або заповніть форму на сайті.

Суміжні напрями: 

Автор статті:
SMC

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

(067) 127-03-03   (044) 490-25-03  

info@smartmedicalcenter.ua

ПН-НД 8:00 - 20:00

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-СБ 8:00 - 20:00 (НД 9:00 - 18:00)

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-СБ 8:00 - 20:00 (НД 9:00 - 18:00)

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
  Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
  Гарного дня!
  Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
  Адміністратор 00:00:00