Чому дитина здригається уві сні?
чому діти здригаються увсі сні Стаття
06 Березня

Чому дитина здригається уві сні?

660

Часто батьки звертаються до лікаря з питанням «Чому дитина здригається уві сні?»

Спочатку дізнаймося про фази сну — повільні та швидкі. Повільну фазу розділяють на чотири стадії:

  • стадія дрімоти або засинання — триває 5-10 хвилин;
  • стадія неглибокого сну — триває 20 хвилин;
  • стадії повільного сну — тривають 30-40 хвилин. У цей час можуть з’явитися ходіння чи говоріння уві сні, нічні страхи, енурез.

Потім на 5-10 хвилин настає фаза швидкого сну. Дитина бачить сни, у неї швидко рухаються очі, дихання та частота серцевих скорочень стають нерівномірними, артеріальний тиск підвищується. Весь цикл сну складає 90-100 хвилин.

Під час засинання на поверхневих стадіях сну здригатися — цілком нормально. Цей феномен пов’язаний зі зміною нервової збудженості в перехідних функціональних станах: від бадьорості до сну і між його стадіями.

Це — «гіпнічні міоклонії». У дітей вони яскраво виражені, оскільки в них недостатньо сформовані гальмівні процеси нервової системи й не закінчена мієлінізація нервових волокон. З віком дитини вираження здригань буде зменшуватись — це нормальна фізіологія.

Здригання чи судоми?

Варто відрізняти здригання під час засинання від неонатальних судом, які можуть настати в будь-якій фазі і в будь-який час навіть у період бадьорості. Тоді батькам потрібно звернутися до невролога. Лікар огляне дитину і в разі необхідності скерує на подальші обстеження для проведення диференцйного діагнозу між фізіологічними здриганнями та неонатальними судомами (епілепсією).

У більш старшому віці під час засинання діти можуть часто здригатися, якщо напередодні вони мали стрес або вечірні ігри були занадто активними й емоційними. Тому перед сном бажано прогулятися на свіжому повітрі і займатися чимось більш спокійним.

Матеріал підготувала Олена Руденко, дитячий невролог Smart Medical Center

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатись на прийом