Плазмоліфтинг - це ін’єкційна процедура з омолодження й поліпшення стану шкіри. Щоб дізнатися особливості процедури, ми провели інтерв’ю з Оксаною Клименко, лікарем-онкологом, лікарем-дерматовенерологом вищої категорії Smart Medical Center. Оксана Клименко пройшла навчання у розробника процедури плазмоліфтинга доктора Ахмерова в 2012 році.
- Оксано, розкажіть, що таке плазмоліфтинг і як проводиться процедура?
- Плазмоліфтинг також називається PRP (Platelet Rich Plasma - збагачена тромбоцитами плазма). Процедура проводиться в комфортних умовах - пацієнт лежить близько 30 хвилин зі знеболювальним кремом на ділянці ін’єкцій. У цей час із вени в спеціальні пробірки для плазмоліфтинга забирається близько 20 мл крові. Кров обробляється в центрифузі. Від неї відділяється плазма, збагачена тромбоцитами, які стимулюють регенерацію тканин (у тому числі колагенових і еластинових волокон) і збільшують кількість власної гіалуронової кислоти. Потім плазма вводиться в проблемні зони.
- Які показання для проведення плазмоліфтингу?
- Алопеції (випадіння волосся) у чоловіків і жінок;
- рубці;
- стрії (розтяжки);
- вікові зміни (дрібні, глибокі зморшки, знижений тургор і тонус шкіри, зміна овалу обличчя);
- вугрова хвороба;
- сухість та лущення;
- фотостаріння.
- Як готуватися до процедури?
- Напередодні не рекомендується вживати жирну їжу, алкоголь і в день процедури не можна пити міцну каву і чай. Краще проводити процедуру в першій половині дня.
- Скільки процедур потрібно провести, щоб досягти бажаного результату?
- Залежно від проблеми - три-чотири процедури. Доктор призначить необхідну кількість індивідуально.
- Які протипоказання для проведення плазмоліфтинга?
- Вагітність, період лактації, системні захворювання крові, важкі захворювання внутрішніх органів, гострі захворювання, психічні розлади, герпес, наявність інфекційних уражень в області введення препарату.
- Як уникнути ризиків і непередбачених наслідків?
- У сертифікованого дерматолога з використанням сертифікованих матеріалів, які призначені для плазмоліфтинга, ризики мінімізовані. Однак із побічних ефектів можуть бути гематоми (синці), як і після мезотерапії.
- Який ефект від проведення плазмоліфтинга?
- Підтягується шкіра, зникають дрібні зморшки, вирівнюється рельєф шкіри, підвищується пружність, еластичність і тургор шкіри, поліпшується колір і зовнішній вигляд шкіри. При введенні плазми в шкіру волосистої частини голови - стимулюється ріст волосся, зменшується кількість випаденого волосся, стрижень волосини потовщується, волосся отримує здоровий блиск. Згладжуються рубцеві зміни, зменшується кількість стрій. Загалом поліпшується зовнішній вигляд проблемних зон.