Розповідає дієтолог Олена Кищенко
Під час хвороби організм має інтенсивно працювати. Щоб забезпечити імунну відповідь на інфекцію, потрібні поживні речовини — білки, жири, вуглеводи, харчові волокна.
Особливо важливо щодня пити достатньо рідини — 30-40 мл на кг маси тіла. Це може бути жирний неміцний бульйон, овочевий навар, фреші, трав’яні чаї, морси, обліпиховий чай, настій шипшини.
Якщо ви не відчуваєте смак і не маєте апетиту, не змушуйте себе їсти. Однак продукти можна вживати у вигляді крем-супу, рагу, пюре.
Які ж продукти варто додати в раціон?
Білки синтезують імунні клітини. Вживайте бульйон, яйця, бобові (нут, сочевицю), м’ясо, рибу, сир.
Прості вуглеводи містять цинк і водночас не викликають біль у животі під час хвороби. Вживайте вівсяну крупу, гречку, житній та цілозерновий хліб.
Жир — а саме холестерин — захистить клітинні мембрани від наступу вірусів. Вживайте вершкове масло, сметану, горіхи, вершки, сало. Сало, до речі, краще їсти з овочами.
Продукти, що містять жирні кислоти Омега-3, мають протизапальні властивості. Вживайте оселедець, рибу, насіння льону, горіхи.
Антиоксиданти — печінка, яйця, морква, гарбуз — перешкоджають перебігу небезпечних процесів. Потужним імуностимулятором і природним антибіотиком є куркума.
Потужні противірусні властивості мають цибуля, хрін, імбир. Імбир також рятує від нудоти. Часник багатий на селен і стимулює імунітет.
Багато вітаміну С містять шипшина, квашена капуста, петрушка, перець, смородина, ківі, броколі.
Цинк містять яловича печінка, телятина, творожний сир, устриці, креветки, кальмари, горіхи, гриби, житній хліб, вівсяна крупа.
Збалансоване харчування — значна складова одужання, яку не замінять жодні пігулки. Бажаємо міцного здоров’я.