З оперізуючим герпесом (або ж лишаєм) ми зустрічаємося ще в дитинстві, коли хворіємо «вітрянкою». Але в дорослому віці ця хвороба теж можлива — щоправда, в інших проявах.
Які симптоми оперізуючого герпесу? До якого лікаря звертатися? Що трапиться, якщо не лікувати хворобу?
На ці запитання дала відповідь лікар-дерматолог Ганна Авраменко. Перегляньте відеозапис або читайте нижче статтю.
Оперізуючий герпес (лишай): симптоми
Оперізуючий герпес починається з дискомфортних відчуттів: це може бути біль, підпікання, поколювання. Через 3-4 дні з’являється незрозумілий висип. Часто пацієнти думають, що це якась алергічна реакція, можливо, на укус комах. Але процес прогресує, висипання стає більш активним.
Спочатку це може бути просто пляма, на еритематозному — червоному — фоні. Потім там з’являються пухирці: прозора рідина, що поступово мутнішає. Біль стає інтенсивніший.
Оперізуючий герпес (лишай): лікування
Важливо чимскоріше звернутися до лікаря-невролога або дерматолога. Якщо не лікувати оперізуючий герпес, може настати постгерпетичний синдром — коли висипання зійдуть, а больові відчуття залишаться. Звичайні нестероїдні протизапальні препарати, тобто знеболювальні засоби, не допоможуть позбутися болю.
Якщо у вас з'являються незрозумілі відчуття в ділянці спини, грудей, обличчя, а через 3-5 днів ви помітили висипання, що починають прогресувати, — обов’язково звертайтеся до дерматолога або лікаря-невролога. Якщо пролікувати захворювання протягом перших 72 годин, імовірність мати тяжкі наслідки знижується в рази.
Оперізуючий герпес (лишай) — це заразно?
Захворювання заразне. Швидше заразиться дорослий, який не хворів на вітрянку в дитинстві, ніж той, що хворів.
Але особливо оперізуючий герпес небезпечний для вагітних жінок — якщо ви підозрюєте в себе це захворювання, максимально обмежте контакти.
Щоб записатися на консультацію лікаря, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.