Опущення й випадіння органів малого таза, слабкість тазового дна – це проблема сучасних жінок незалежно від віку. Пов’язано це з ним, що жінки стали більше приділяти увагу фізичним навантаженням, спорту.
Надмірне навантаження провокує опущення — птоз — і слабкість тазового дна, а також слабкість м’язів вагінальної трубки. Це призводить до стресового або нестресового нетримання сечі, закрепів, зменшення задоволення під час статевого акту та й дискомфорту загалом. Іноді це стає настільки критично, що жінка не може вийти з дому, не прорахувавши маршрут до вбиральні.
Про реабілітаційну програму лікування такої проблеми розповів Юрій Марченко, лікар-акушер-гінеколог першої категорії, лікар-мамолог, лікар УЗД. Перегляньте відеозапис або читайте статтю нижче, аби дізнатися:
- показання та протипокази до процедур,
- підготовку до процедури,
- як проходить лікування,
- результат після процедур.
Комплексна реабілітаційна програма включає різні методи: від хірургії до апаратних методів лікування, електроміостимуляції, підбору вагінальних кульок чи конусів. У комплексі це все впливає на м’язи та зв’язковий апарат тазового дна.
Показаннями до лікування є опущення — птоз — піхви, шийки матки й самої матки або ж нездатність м’язів вагінальної трубки й верхньої та нижньої апертури тазового дна. Така проблема виникає після пологів, травм, важких запалень, надмірних фізичних навантажень, під час яких підвищується внутрішньочеревний тиск.
Протипоказання:
- гострі запальні стани органів малого таза і прямої кишки,
- вагітність,
- онкологічний процес органів малого таза або суміжних органів,
- доброякісні пухлини — кісти, поліпи тощо.
Підготовка до процедури стандартна як перед консультацією гінеколога — потрібно зробити гігієнічний душ та випорожнити пряму кишку. Під час менструації процедуру не проводять.
Перший сеанс триває 20 хвилин, наступні – від 30 до 45. Кількість сеансів – від 5 до 10 залежно від ступеня важкості захворювання й бажаного ефекту. Одна процедура включає:
- термічну підготовку апертури тазового дна,
- мануальну стимуляцію притоку крові до органів малого таза,
- лімфодренування органів малого таза з дренуванням венозної сітки.
Після курсу сеансів можна перейти до електроміостимуляції, коли спеціальний апарат за допомогою струму низької напруги й високої частоти тренує м'язи тазового дна. Результат усієї програми, яка може тривати 3-6 місяців, – подолання нетримання сечі, покращення акту дефекації та відчуттів під час статевого акту.
Якщо у вас є проблеми з нетриманням сечі та / або опущенням органів тазового дна, зверніться до гінеколога за номером 0 (67) 127-03-03 або 0 (44) 490-25-03.