Щонайменше 20% людей мали прояви кропив'янки — найчастіше це діти та жінки. Про кропив'янку, її симптоми, причини та лікування розповіла педіатр, алерголог Катерина Хайдакіна.
Катерина Олександрівна зараз веде прийом у Смарті на Оболоні, а також консультує онлайн. Для запису телефонуйте 0 (67) 127-03-03 або залишайте заявку на сайті.
Симптоми кропив'янки
Кропив'янка проявляється у вигляді червоних пухирів або плям, великих або мінімальних — розміром як укус комара. Плями можуть викликати неприємні відчуття свербежу або печії.
Відрізняється кропив'янка від інших висипів тим, що прояви зникають безслідно протягом доби й можуть з'являтися на новому місці.
Найчастіше пацієнтів лякає, коли плями або пухирі великі та розповсюджені по всьому тілу, але така кропив'янка не призводить до розвитку анафілактичного шоку і не викликає загрози для життя.
Кропив'янка буває гострою (триває до 6 тижнів) або хронічною (понад 6 тижнів).
Причини гострої кропив'янки
Гостра кропив'янка не завжди є проявом харчової алергії, побутової алергії або наслідком користування порошками, милом тощо.
У дітей кропив'янка найчастіше виникає внаслідок різних вірусів, зокрема, ковід. У дорослих тригером може бути стресова ситуація.
Кропив'янка точно не спровокована їжею, якщо: підозрюваний продукт до того неодноразово був присутній у раціоні, або після вживання підозрюваного продукту пройшло понад дві години.
Що робити, якщо ви помітили прояви кропив'янки?
- Не призначайте дообстеження самостійно — здебільшого при гострій кропив'янці вони не потрібні.
- Сфотографуйте висип або набряк і покажіть його лікарю-алергологу.
- Спільно з лікарем проаналізуйте хронологічну послідовність між висипом та ймовірними провокаційними факторами.
Лікування гострої кропив'янки
Не потрібно самостійно намагатися пити сорбенти або протиглисні: це не лише неефективно, а й може призвести до побічних явищ. У більшості випадків лікування кропив'янки не потребує гормональних препаратів або стаціонарного лікування.
Гостра кропив'янка не потребує складних схем обстеження та лікуванvня. Не потрібно суттєво обмежувати себе в харчуванні або зловживати необґрунтованими дієтами.
Лікування може бути досить простим, але водночас ефективним — якщо не призначати його самостійно, а звернутися до лікаря і спостерігатися в фахівця.
Педіатр, алерголог Катерина Олександрівна Хайдакіна зараз веде прийом у Смарті на Оболоні, а також консультує онлайн. Для запису телефонуйте 0 (67) 127-03-03 або залишайте заявку на сайті.