Вакцинація - це активна імунізація організму і найкращий спосіб захистити імунітет. Щеплення мінімізує ризик зараження. Щоб організм нормально реагував на вакцини, між кожним введенням має бути інтервал. Це — необхідний проміжок під час щеплення проти одного й того ж захворювання.
Наприклад, якщо Вашій дитині роблять щеплення від поліомієліту, а за місяць — від грипу, рахують інтервали між поліомієлітами. Щеплення від грипу в цьому випадку значення не має.
Кожна держава залежно від своїх можливостей запроваджує календар щеплень. В Україні дитині обов’язково зробити щеплення проти десяти вірусів і бактерій — туберкульозу, кашлюку, правця, краснухи, епідемічного паротиту, дифтерії, гепатиту В, гемофільної інфекції, кору та поліомієліту (наказ МОЗ України № 551 від 11.08.2014).
Щоб зберегти календар щеплень, перейдіть за посиланням. Він має рекомендаційний характер, однак радимо додатково проконсультуватися з імунологом, якщо графік вакцинації дитини порушено.
Графік вакцинації
Перш ніж записатися на вакцинацію, прочитайте пам’ятку для пацієнтів. Щеплення у Smart Medical Center роблять перевіреними та якісними вакцинами, що відповідають міжнародним стандартам. Перед вакцинацією достатньо проконсультуватися з педіатром. Зазвичай лабораторні аналізи здавати не потрібно.
Щоб дізнатися, чи можна вакцинувати дитину, зверніть увагу на такі речі:
- Чи були важкі ускладнення після попередніх щеплень?
- Чи сильний у дитини імунітет?
- Чи має дитина зараз загострення захворювання?
Якщо Ви пропустили якусь дозу, починати весь процес заново не варто. Скільки б часу не минуло, продовжуйте вакцинацію з дозами, яких не вистачає. Прочитайте поради педіатра й обговоріть Вашу ситуацію з імунологом.
Окрім обов’язкових, можна зробити додаткові щеплення проти таких інфекцій:
- грип;
- пневмококова інфекція;
- вірус вітряної віспи;
- менінгококова інфекція;
- ротавірусна інфекція;
- вірус папіломи людини;
- вірус гепатиту А.
Вакцинація дорослих
Ефект деяких щеплень розрахований лише на певний час, тому дорослим теж потрібно підтримувати імунітет. Те, наскільки ми дотримуємось правил вакцинації, впливає на загальний рівень захисту населення від інфекційних хвороб.
Повторну вакцинацію проти дифтерії, правця й кокшлюша потрібно робити після 16 років, ревакцинацію - кожні 10 років.
Жінкам після початку статевого життя варто зробити щеплення проти папіломавірусу людини. Комплекс включає три вакцинації з інтервалами місяць та півроку.
Щороку для профілактики радимо робити щеплення проти грипу - його проводять залежно від інструкції до конкретної вакцини.