Ми поставили 5 запитань лікарям-мамологам, які допоможуть вам подбати про здоров’я грудей і правильно обрати бюстгальтер.
Збережіть собі корисну інформацію та поділіться постом із близькими.
- Чи правда, що неправильно підібраний бюстгальтер травмує хребет та шкодить внутрішнім органам?
Ні, бюстгальтер на це не впливає і така проблема ніяк не пов’язана з білизною. Натомість щоденне неправильне носіння бюстгальтера може спричинити сутулість, біль у м’язах в зонах плечей, спини, шиї, а також головний біль.
Правильно підібраний бюстгальтер підтримує груди та зменшує навантаження спини.
Жінкам із великим розміром грудей підійде бюстгальтер на широких бретельках та з тримальним ефектом. Жінкам із невеликими грудьми можна зовсім не носити бюстгальтер, а якщо носити — обирати зручну модель та якісний матеріал.
- Чи правда, що кісточки шкідливі для грудей?
Якщо бюстгальтер підібраний правильно, кісточки не викликають небезпеки самі по собі. Проте, бюстгальтер невдалого розміру може викликати тиск кісточок на молочні залози. Таким чином при русі це призведе до певних травмувань. Якщо груди не здавлюються — відтік крові та лімфи не порушується і небезпеки в «кісточках» немає.
Бюстгальтер із кісточками можна одягати кожен день, якщо він не обмежує рухів і не заважає вільному диханню.
- Чи може повноцінна відмова від бюстгальтера спричинити обвисання або захворювання грудей?
Дійсно, відмова від бюстгальтера створить певні відчуттєві незручності в жінок із великим розміром грудей. Мова йде про механічні «коливання», що можуть бути не дуже комфортними при ходьбі. Але немає жодних доказів того, що відсутність бюстгальтера здатна викликати обвисання грудей та захворювання — причина їх виникнення здебільшого генетична.
Носити чи не носити бюстгальтер — особисто ваша справа. Орієнтуватись треба на зручність та відсутність дискомфорту.
- Чи можна підібрати бюстгальтер одного розміру на все життя?
Ні, адже при виборі бюстгальтера необхідно враховувати зміни маси свого тіла, період вагітності й лактації та періодично вимірювати свої об’єми. З огляду на них варто обирати бюстгальтер. Окрім того, в кожного виробника своя розмірна сітка, тому розмір може відрізнятися.
Якщо вам потрібні рекомендації щодо вибору бюстгальтера — запишіться на консультацію лікаря-мамолога за номером 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 та отримайте відповіді на всі запитання.
- Чи зміниться форма грудей, якщо спати в бюстгальтері?
Ні, проте тривале носіння білизни впродовж дня і ночі може викликати зниження кровопостачання в молочних залозах, що призводить до проблем із клітинним метаболізмом і може спричинити появу утворень.
Спати в бюстгальтері не можна. Лікарі-мамологи рекомендують носити бюстгальтер безперервно щонайбільше 10-12 годин.
Якщо ви відчуваєте біль у грудях, помітили виділення з сосків або ущільнення чи інші зміни — запишіться на консультацію до лікаря-мамолога за номером 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.