Стаття
01 Листопада

Як видалити сірчану пробку з вуха?

8462

Вушна сірка — це спеціальна секреція, яка утворюється всередині слухового проходу. Вона має доволі густу та липку консистенцію і захищає вухо від забруднень та пилу. До того ж вушна сірка виконує протигрибкову й антисептичну дію, що дозволяє їй боротися з розмноженням бактерій і патологічних мікроорганізмів. Як правило, сірка має виводитися з вушного проходу самостійно — під час ковтання, жування тощо, однак не завжди це відбувається, у результаті чого утворюється сірчана пробка. 

Накопичення вушної сірки також може бути спричинене отитом та іншими патологічними станами, вузькими слуховими проходами або неправильною гігієною. Часто причиною утворення сірчаної пробки є чищення слухового ходу ватними палочками.

Які симптоми вказують на наявність сірчаної пробки? 

Симптоми наявності сірчаної пробки однакові як у дітей, так і в дорослих. Накопичення сірки відбувається поступово, тому на початку можна навіть не здогадуватися про наявність пробки. Вона дасть про себе знати, коли між стінками слухових проходів і пробкою не залишиться вільного проміжку — тоді й починаються неприємні симптоми: 

 • відчуття закладеності вуха — звук не проходить повністю і здається приглушеним; 
 • біль та шум у вусі;
 • відчуття тиску, наявності чужорідного об’єкту; 
 • зниження слуху; 
 • рефлекторний кашель чи позіхання. 

Часто про сірчану пробку сигналізує затримка води в зовнішньому слуховому проході — навіть прийом душу може закінчитися тривалими спробами очистити вухо від води. 

Які методи видалення сірчаної пробки? 

Якщо ви відчуваєте наявність сірчаної пробки у вусі, необхідно звернутися до лікаря-отоларинголога, який підтвердить діагноз та видалить пробку. Важливо розуміти, що самостійне видалення може призвести до ще більших ускладнень. Використання вушних паличок та інших засобів матиме протилежний ефект: замість видалення, пробка буде ще більше утрамбована всередину слухового проходу. 

Метод видалення отоларинголог визначить після огляду, адже той чи інший метод може бути протипоказаний. 

 • Видалення фізіологічним розчином (промивання). Під часу цього методу людина сідає боком до лікаря і тримає спеціальний лоток для збору води біля вуха. Лікар використовує шприц Жане, який заповнює фізіологічним розчином та вводить у вухо, спрямовуючи струмінь рідини вздовж верхньої чи нижньої стінок таким чином, щоб вона, проникаючи крізь щілину до барабанної перетинки, виштовхнула пробку назовні. За наявності запального процесу у вусі промивання здійснюється антисептичним розчином.

Сытник Галина Юрьевна отоларинголог

Не варто проводити промивання вдома самостійно — це тільки здається, що метод простий і безпечний. Насправді, якщо неправильно направити потік, пробку можна заштовхнути всередину слухового проходу або взагалі травмувати барабанну перетинку. 

 • Видалення сухим методом. Під час такого видалення використовується спеціальний інструмент, який дозволяє зробити отвір у пробці і видалити вушну сірку з проходу. 

Зазвичай достатньо одного візиту до отоларинголога, щоби підтвердити наявність пробки та видалити її. Однак іноді сірчана пробка може бути занадто твердою та сухою, що ускладнює видалення. У такому випадку лікар призначить краплі, які допоможуть пом’якшити пробку, після чого може бути проведене повторне видалення. 

Записатися на консультацію до лікаря-отоларинголога для видалення сірчаної пробки можна за телефонами (067) 127-03-03,(044) 490-25-03, або заповнивши форму на сайті. 

Суміжні напрями: 

Автор статті:
SMC

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 7:30 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
  Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
  Гарного дня!
  Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
  Адміністратор 00:00:00