Розповідає отоларинголог Галина Ситник.
Вушна сірка — це секреція, що утворюється видозміненими потовими сірчаними залозами в хрящовій частині зовнішнього слухового проходу. Вушна сірка змащує, очищає слуховий прохід і захищає його від пилу, бруду, патогенних мікроорганізмів, сторонніх предметів, комах.
Вухо може самоочищатися. Під час розмови, жування, кашлю вушна сірка виходить із зовнішнього слухового проходу.
Ватні палички призначені не для вух, а для обличчя при косметологічних процедурах. Використовуючи ватні палички, ми знімаємо захисний бар’єр сірки й можемо заштовхати її глибше. Згодом це може спричинити запалення зовнішнього слухового проходу чи утворення сірчаної пробки.
Окрім ватних паличок, не використовуйте сірники, булавки, спиці, крючки тощо. Також уникайте фітосвічок — їх основою є віск. Вони можуть не лише травмувати вухо, а й спричинити опіки.
Як правильно чистити вуха?
Щодня чи через день чистити вуха не потрібно. Якщо чистити вуха щодня, звичайно, в цьому буде потреба — чим більше ми знімаємо сірчані маси, тим частіше вони будуть утворюватися.
Якщо ви помітили надмірні виділення сірчаних мас, почистьте вуха ватним диском, шматочком рушника чи вати. Найкраще — після теплого душу, коли сірчані маси розм’якнуть.
Щоб записатися на консультацію отоларинголога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.