Для діагностики геморою потрібно звернутися до проктолога. Проктологічні захворювання подібні, мають схожі скарги й симптоми, тому точний діагноз може встановити лише лікар.
Про причини, симптоми, діагностику та лікування геморою розповідає проктолог, хірург Максим Губкін. Перегляньте запис розмови з лікарем або читайте тезовий конспект нижче.
Фактори, що провокують розвиток геморою:
- фізичне навантаження,
- порушення випорожнення: закрепи або проноси,
- вагітність і пологи,
- сидячий спосіб життя,
- погані харчові звички.
Як лікувати геморой?
Залежно від стадії хвороби є різні тактики лікування:
- консервативна — призначення дієти, таблеток, мазей, свічок,
- мініінвазивна — латексне лікування, коли на гемороїдальний вузол накладається латексне кільце. Вузол зменшується, зникають симптоми і прояви,
- хірургічна — класичне видалення вузлів. Після цього пацієнт 2-3 тижні відновлюється вдома, больовий синдром при дефекації може тривати до місяця.
При виборі тактики важлива стадійність захворювання: якщо застосувати певні методики не на тій стадії, можна суттєво нашкодити пацієнту.
Перегляньте відеозапис про один із методів лікування геморою без операції. Латексна лігація дозволяє швидко й безболісно позбавитись гемороїдальних вузлів в умовах проктологічного кабінету. Про особливості процедури розповідає хірург-проктолог Максим Губкін.
Чим менша стадія геморою, тим у більш комфортних умовах буде лікуватися проблема. Якщо ви помітили виділення крові з прямої кишки, свербіж, біль у ділянці анусу, звертайтесь до лікаря якомога швидше.
Щоб записатися на консультацію проктолога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.
Лікування геморою в домашніх умовах
В інтернеті є купа інформації, що геморой можна вилікувати народними засобами: травами, відварами, настоянками, саморобними свічками, компресами. Трапляються навіть рецепти з використанням картоплі, кропиви, подорожника, меду, льоду.
Деякі з цих засобів дають певний послаблювальний ефект та усувають проблему закрепів як одну з причин геморою. Але для лікування геморою ці методи не підходять. Крім того, на деякі компоненти може бути алергічна реакція, що лише ускладнить перебіг захворювання.
На перших стадіях — якщо не відкладати візит до лікаря — можна обійтися медикаментозним лікуванням, за допомогою свічок і мазей. Але тривалість терапії й дозування може визначити лише лікар після огляду та діагностики.
Деякі консервативні методи допомагають зменшити або нівелювати симптоми на перших стадіях:
- Збільште кількість клітковини в раціоні. Вживайте овочі, фрукти, каші з гречаної, вівсяної, ячної, перлової круп, висівки, нежирні кисломолочні продукти.
- Пийте більше рідини — негазовану воду, домашні морси, компоти з сухофруктів, відвари шипшини, журавлини, брусниці.
- Обмежте вживання кави, чаю, коли, енергетиків — вони містять кофеїн, який сприяє додатковому виведенню води.
- Намагайтеся не сидіти довго в туалеті й ходити в туалет у моменти позиву.
- Підмиватися водою комфортної кімнатної температури замість використовувати туалетний папір.
- Рухайтесь і ведіть активний спосіб життя, щоб мінімізувати застої в малому тазу.