ПМС ми зазвичай відчуваємо в останні дні циклу.
Передменструальний синдром (ПМС) — складний симптомокомплекс, що характеризується різними порушеннями, які проявляються в лютеїнову фазу МЦ. Характерною рисою перебігу ПМС є циклічність.
Найпоширеніші ознаки: головний біль, сонливість, швидка стомлюваність, можливі перепади настрою, посилення апетиту, неспокійний сон, здуття живота, збільшення ваги, біль у суглобах.
Симптоми ПМС
У складі передменструальних розладів виділяють наступні симптомокомплекси:
Психопатологічні:
- емоційна лабільність,
- дратівливість,
- збудження,
- плаксивість,
- апатія,
- погіршення пам’яті,
- стомлюваність і слабкість,
- порушення сну,
- відчуття страху, туги,
- порушення лібідо,
- підвищена чутливість до звуків, запахів.
Неврологічні:
- головний біль (мігрень),
- запаморочення,
- порушення координації рухів,
- підвищення чутливості,
- біль у серці, аритмія,
- чхання, нежить.
Порушення водного балансу:
- набряки кінцівок,
- збільшення ваги,
- біль в грудях,
- здуття живота,
- зміна об’єму сечі.
Шкірні:
- вугрі,
- зміна жирності шкіри,
- збільшення потовиділення,
- кропив’янка,
- свербіж,
- підвищена пігментація.
Шлункові: зміна апетиту або смакових пристрастей, нудота або блювота, метеоризм.
Кістково-м’язові: біль у кістках, м’язах, суглобах, попереку, меншення сили м’язів.
Що робити при ПМС? Лікування ПМС
- Не нервуйтеся. «Легко сказати», — одразу подумаєте ви. Спробуйте дихальні вправи, масаж, ванну, аромалампи. Запишіться на йогу або в басейн. Замініть звичний чай або каву на заспокійливий ромашковий напій.
- Займайтеся спортом або, принаймні, більше рухайтесь. Постійні фізичні вправи підвищують рівень ендорфіну — і, як наслідок, допомагають позбутися тривожності. Також рух покращує кровообіг і активізує обмін речовин. А це важливо.
- Спіть якомога більше. Аби швидше заснути, готуйтеся до сну заздалегідь і по можливості лягайте спати в однаковий час.
- Їжте невеликими порціями, але часто — це допоможе уникнути здуття живота. Менше соліть їжу, щоб рідина не затримувалась в організмі.
- Вживайте продукти, що містять кальцій — творог, молоко — та складні вуглеводи — фрукти, овочі, цільнозернові.
Аби зменшити прояви ПМС, переконайтеся, що у вашому житті збалансовані наступні складові:
- Сон. Важлива не лише кількість годин, а й час коли ви лягаєте спати. Що раніше ви засинаєте, тим краще працюють нервова та гормональна системи. А отже, ви ліпше виглядаєте, почуваєтесь енергійніше, працюєте продуктивніше.
- Спокій. Стрес та негатив — вороги жіночого здоров’я. Наш організм дуже вразливий до дії подразників. Тому змінюємо або негативні ситуації, або ставлення до них — інакше нам загрожує виснаження.
- Харчування. Збалансоване харчування — основа здоров’я та обміну речовин. І це не про руколу та відварне куряче філе, а про достатню кількість жирів, білка та мікроелементів.
- Рух. Тут мова саме про фізичну активність і активний спосіб життя, а не інтенсивні тренування.
- Турбота про себе. Дієти, виснажливий спорт, косметологічні метаморфози — усе це про боротьбу з собою, а не про любов. Усі дії мають починатися з конструктивного наміру потурбуватись про себе із любов‘ю, а не змінити себе у спробах досягти нереального ідеалу.
- Вчасні обстеження. Це — справжня турбота про себе і запорука того, щоб якомога довше прекрасно виглядати й почуватися. Виробіть звичку профілактувати проблеми замість вирішувати їх і щороку проходьте профілактичний огляд у гінеколога та мамолога.
Якщо ПМС заважає вести звичний спосіб життя, зверніться до лікаря. Для запису телефонуйте за номером 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.