Що робити після безсонної ночі?
Стаття
25 Травня

Що робити після безсонної ночі?

740

Ми постійно пишемо, як важливо спати умовно достатню кількість часу — 7-9 годин для дорослих. А якщо вночі не вдалося заснути?

Прокидайтесь. Якщо ви заснули під ранок, і у вас є можливість поспати до обіду. Після такого сну ваш графік, імовірно, зміститься, і заснути вночі буде складніше. Спіть зранку максимум на годину довше, щоб не порушувати звичний для організму ритм.

Якщо відчуваєте непереборну втому протягом дня, ляжте поспати. Оптимально — 20 хвилин або 1.5 години, залежно від можливостей вашого графіку. Поставте будильник — через 90 хвилин ви прокинетесь після фази швидкого сну і відчуєте приплив енергії.

Вмикайте світло. Під час темряви виробляється гормон сну — мелатонін. Хочете прокинутись? Підійде лампа, монітор і, найкраще, вікно.

Зарядка і контрастний душ. Так, ліньки. Не хочеться. Ви й так втомилися, звісно. Не треба навантажувати день тривалими пробіжками чи обливанням крижаною водою — достатньо 10 хвилин розминки зранку і чергування теплої води з прохолодною. Протягом дня, коли відчуваєте новий наплив втоми, вмивайтесь холодною водою — це допоможе прокинутись.

Найважливіші справи — на ранок. До обіду, а тим паче до вечора запас енергії вичерпається. Залишок дня присвятіть рутині або побутовим речам, які не потребують суттєвої концентрації.

Солодкого захочеться більше, ніж зазвичай. Сховайте цукерки й покладіть у вазочку горіхи. Замість бутербродів і сендвічів візьміть на роботу овочі, фрукти, яйця. Поставте на столі графин або пляшку з водою, щоб не забути поповнювати водний баланс протягом дня. Якщо терміново потрібно зосередитись — візьміть жуйку.

Каву можна, енергетики — ні. Якщо зазвичай ви не вживаєте каву в другій половині дня, відмовтесь від неї й сьогодні. Дозу кофеїну збільшувати теж не радимо: 2 чашечки еспресо збадьорять так само, як 10. Не пийте понад дві чашки за раз, щоб не перенавантажити нервову систему.

Поставте нагадування: щогодини вставайте з-за робочого місця на 5-10 хвилин. Пройдіться по офісу чи квартирі, відкрийте вікно, вийдіть до скверу під під’їздом, якщо маєте час. Якщо зовсім не встигаєте, кожні 30 хвилин відводьте очі від екрана на 30 секунд — бажано за вікно.

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 7:30 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00