На перший погляд, сірчані пробки — елементарна проблема, з якою можна впоратися за допомогою вушних паличок. Але якщо видаляти сірчану пробку самостійно в домашніх умовах, можна дуже сильно собі нашкодити.
Більше про сірчані пробки розповідає Ярослав Васильович Шкоба, отоларинголог вищої категорії, заслужений лікар України.
Перегляньте відеозапис або читайте тезовий конспект нижче, щоб дізнатися:
- Чим сірка корисна для організму?
- Як видалити сірчану пробку з вуха?
- Яка профілактика сірчаних пробок?
У слухових проходах є сірчані залози, які виділяють сірку. Сірка функціонально необхідна, тому що вона і зволожує, і дезінфікує слухові проходи. Вона виділяється шматочками й поступово випадає сама.
Але сьогоднішнє щоденне прийняття душу призводить до того що сірка намокає і забиває слухові проходи. Коли її накопичується забагато, з’являється дискомфорт, іноді біль, може знизитись слух.
Як зрозуміти, що це сірчана пробка?
Якщо ви зайшли в душ, і після душу настала глухота, скоріше за все це сірчана пробка. Але ставити діагноз має лікар: схожі симптоми можливі у разі гною, тубоотиту чи зовнішнього отиту.
Як вимити сірчану пробку?
Найкраще звернутися до лікаря-отоларинголога у спеціально обладнаний ЛОР-кабінет. Вдома без обладнання немає можливості правильно видалити пробку.
Намагаючись забрати сірчану пробку вушними паличками, можна заштовхати сірку ще глибше — і придавити її до барабанної перетинки. Це лише погіршить ситуацію.
Чистити вуха вушними паличками можна лише в передньому відділі — не доходячи до звуженого місця.
Якщо вчасно не промити пробку, можуть бути неприємні відчуття, запалення, середній отит — тоді лікуватися буде складніше.
Профілактика сірчаних пробок
Є спеціальні краплі для профілактики, але вони можуть не дати бажаного ефекту, тому що сірчану пробку потрібно саме вимивати.
Якщо ви помітили зниження слуху, закладеність у вухах, зверніться на консультацію до отоларинголога за телефоном 0 (44) 490-25-03, 0 (67) 127-03-03.