Розповідає Лілія Красна, лікар-рентгенолог, рентгенолаборант.
Процедури, пов’язані з медичним опроміненням, призначає лікар. Можна зробити рентген без направлення лікаря, однак направлення допоможе оптимізувати, що саме потрібно зробити: який знімок, яка проєкція потрібна для оцінки стану.
Направляючи на рентген, лікар шукає відповідь на питання, яке допоможе йому встановити чи спростувати діагноз.
Завдяки технічному прогресу та досконалості сучасного обладнання зменшується доза опромінення пацієнта. На рентгенапаратах нового покоління дія проникнення рентгенівського променя на організм триває одну соту секунди та діє в чітко завданих межах зони дослідження.
Наприклад, у нашому медцентрі використовують сучасний цифровий рентген-апарат бельгійської компанії Agfa 2019 року. Проходячи через організм людини за долі секунди, промінь розсіюється та зникає.
Відносно високі дози опромінення пацієнти отримують у результаті діагностики на комп’ютерних томографах, ангіографах та шляхом інтервенційних процедур з радіофармпрепаратами. Тому ці процедури підпадають під дію певних нормативних обмежень й необхідність їх проведення обґрунтовується лікарем на основі медичних показань.
Під час рентгенівської діагностики доза опромінення дуже мала. Якщо є клінічні покази для обстеження рентген, є більш безпечний ніж комп’ютерна томографія за дозами навантаження, більш доступний і як метод скринінгового обстеження вирішує багато питань.
Протипоказань до проведення рентгену немає. Не варто проводити вагітним жінкам та дітяцім до 16 років — крім випадків клінічної необхідності.
Щоб записатися на рентген, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.