Логіка «нехай дитина перехворіє сама» в сучасному світі не працює. Наприклад, кожен третій пацієнт після кору має бактеріальні ускладнення, які потребують введення антибіотиків.
Реакції на вакцину бувають, але трапляється це дуже рідко. Ризики внаслідок вакцинації значно менші, ніж після хвороби.
Вакцинація не пригнічує імунітет, якщо проблем з імунітетом у дитини немає
Вакцини не викликають рак. Навпаки, Церварикс, Енджерикс захищають від раку. Зв’язок щеплення та аутизму також науково не доведений.
Можна робити кілька щеплень в один день. Наш імунітет щодня реагує з тисячами антигенів і він витримає ще парочку. Головне — вводити вакцини в різні місця.
Якщо дитина перенесла менінгококову інфекцію, вакцинуватися дозволяється одразу після того, як дитина буде визнана здоровою (виписана додому). Різновидів менінгококової інфекції багато, вакцина «Менактра» не захищає від всіх її видів.
Вакцинація захищає лише від одного респіраторного вірусу — грипу
Вагітні — одна з найбільших груп ризику захворіти на грип. Під час вагітності імунітет жінки пригнічений, і грип може призвести до смерті. Вакцинуватися проти грипу потрібно в будь-якому триместрі вагітності.
Перед вакцинацією аналізи здавати не потрібно. Це не стосується випадків, коли лікар рекомендував періодично контролювати результати аналізів з іншою метою.
Перша жива вакцина, яку вводять дітям, — щеплення проти БЦЖ. На третій день життя її роблять тому, що найбільш страшним захворюванням для малюків є туберкульозний менінгіт. Це захищає від смертельних форм туберкульозу — але не від усіх.
Імуногенність вакцини — це відповідь організму на вакцинацію, яку можна визначити за допомогою лабораторних тестів.
Що впливає на імуногенність?
- Склад вакцини.
- Якість вакцини (постачальник, виробник).
- Людина, яку вакцинують.
- Техніка введення.
- Правильне транспортування, зберігання вакцини.
- Спостереження після вакцини.