1. Підготовка до щеплення
- Переконайтеся, що не забули карту щеплення.
- Перед вакцинацією обов’язковим є лише огляд лікаря.
- Перед щепленням немає обмежень щодо харчування, сну й активності.
- Вакцинуватися можна на наступний день після закінчення епізоду гострої хвороби (або загострення хронічної хвороби)
2. У лікаря
Надайте карту з історією попередніх щеплень
Огляд перед вакцинацією: лікар має переконатися, що немає лихоманки вище 38,5 °C або інших протипоказів до цього щеплення (легка хвороба без лихоманки не є протипоказом). Також лікар вислухає дихання пацієнта над легенями, огляне горло. Ви можете поставити додаткові питання за потреби.
На етапі заповнення медичної документації Ви підписуєте згоду на проведення щеплення, що не будете приховувати інформацію про самопочуття та даєте клініці згоду на обробку персональних даних.
Лікар видасть вам документ про проведення огляду та довідку про щеплення.
3. На рецепції
Підійдіть із листом про огляд лікаря на рецепцію. Адміністратор відсканує його, внесе інформацію до бази даних. Одночасно з цим внесіть плату за послуги.
4. Маніпуляційний кабінет
- Надайте медичній сестрі другий аркуш — довідку про реєстрацію щеплення.
- На етапі введення вакцини дотримуйтесь рекомендацій медичної сестри. Лікар може бути присутнім при щепленні.
- Після щеплення медична сестра впише код вакцини у Вашу довідку про реєстрацію щеплення.
5. Після щеплення
Протягом 30 хвилин після щеплення потрібно знаходитися поряд із клінікою. Ви можете зачекати в холі, скористатися Wi-Fi, випити каву або чай, почитати журнали. Перебування у клініці потрібне для уникнення алергічних реакцій негайного типу (анафілаксія), що може трапитися після будь-якої ін’єкції. Після вакцинації такі реакції трапляються з частотою один на кілька мільйонів, тому спеціально очікувати їх не варто.
Через 20-25 хвилин зверніться до медичної сестри. Вона або лікар допишуть у довідку про щеплення, що реакцій гіперчутливості немає, лікар поставить печатку. Тепер Ви можете піти з клініки.
По можливості, якщо лікар вільний і у Вас є карта щеплень, лікар зможе додатково вписати дані про щеплення.
Для ін’єкційних вакцин місце уколу мочити можна того ж дня (вода на шкірі ніяк не вплине на імунні реакції). Але місце уколу краще не розтирати, щоб уникнути інфікування. Також можна у цей же день відвідувати колективи та контактувати з іншими людьми.
Приблизно в кожного десятого пацієнта після вакцинації можлива температурна реакція. Якщо температура тіла становитиме понад 38 °C, використовуйте жарознижувальні (ібупрофен та/або парацетамол). Інші можливі реакції (почервоніння, болючість) контролювати препаратами не потрібно.
Якщо виникнуть додаткові запитання, Ви завжди можете проконсультуватися з лікарями клініки.