Вживання цукру — чи існує залежність?
Стаття
29 Липня

Вживання цукру — чи існує залежність?

1214

За інформацією дослідження, опублікованого в British Journal of Sports Medicine, цукор змушує відчувати неабияке задоволення — процес формування цієї звички схожий на нікотинову або кокаїнову залежність. Лабораторні щури обирають цукор, коли їм пропонують великий перелік, що включає кокаїн.

Наші предки отримували цукор з меду та фруктів. Зараз цей продукт доступний як сильно концентрована сахароза та кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози. Цукор не має харчової цінності, оскільки мінерали та вітаміни втрачаються в процесі перероблення.

Вживання цукру може призвести до ожиріння, сприяє розвитку цукрового діабету 2 типу, підвищує артеріальний тиск і «дарує» ожиріння печінки. Але також цукор змінює настрій, викликаючи відчуття винагороди та ейфорії.

Що кажуть науковці?

Провідний автор дослідження Джеймс Дініколентоніо в Техаському інституті серця при Єпископальній лікарні Святого Луки зазначає: на відміну від солі, цукор не викликає «сигнал відрази». «Ми маємо вбудований механізм, що захищає нас від надлишку солі, але не цукру. Можна з’їсти нескінченну кількість батончиків, шоколаду і хотіти ще. Бажання позбутися „шкідливої звички” призведе до зниження рівня дофаміну в мозку. Це може спричинити синдром дефіциту уваги та гіперактивності або викликати стан, схожий на депресію.»

Є певні ознаки генетичних відмінностей у реакції на цукор, тому що кожен сприймає солодощі по-своєму. Але факт, що рафінований цукор є чинником одного з найбільш інтенсивних задоволень сучасного життя, викликає занепокоєння.

Джерело — The Guardian

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 8:00 - 20:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00