Грижа проявляється, як правило, випинанням у ділянці паху або пупка, на боковій ділянці живота. Ці випинання збільшуються при рухах: коли людина встає з ліжка чи кашляє.
Грижа може вправлятись або не вправлятись, але зазвичай вона не болить і викликає лише візуальний дискомфорт.
Детальніше про грижі розповідає Тарас Мандзюк, лікар-хірург першої категорії, флеболог, лікар ультразвукової діагностики.
Перегляньте відеозапис або читайте статтю, щоб дізнатися:
- Як зрозуміти, що це грижа?
- Коли потрібно терміново звернутись до лікаря?
- Коли грижі потрібно оперувати, коли можна зачекати?
- Чи можна уникнути хірургічного втручання?
Як лікувати грижу?
Якщо грижа вправлялася, але в якийсь момент почала боліти і перестала вправлятися, це означає, що вона защемлена. Тоді потрібно звернутися до хірурга в найближче хірургічне відділення для подальшого лікування.
Якщо проходить більш як 6 годин та грижа не вправляється — потрібно робити операцію. Грижі завжди оперуються, тому будь-яка грижа — це прямі покази до операції. Якщо відкладати операцію, є великі ризики защемлення.
Оперативне втручання може бути як малотравматичним — лапароскопічним — або відкритим. Метод втручання призначає тільки хірург, враховуючи величину грижового утворення та встановлення сітчастого імпланта.
Реабілітація після видалення гриж
Реабілітація триває близько місяця. У цей період не потрібно підіймати важких речей. Через місяць можна займатися спортом і продовжувати жити у звичному ритмі.
Щоб записатися на видалення грижі, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.