Розвиток дитини на першому році життя
розвиток дитини першого року життя-min Новина
20 Березня

Розвиток дитини на першому році життя

293

Олена Руденко, невролог Smart Medical Center, підготувала інформацію, яка допоможе батькам оцінити психічний і моторний розвиток дитини.

У цій серії постів ми взяли за критерії вік дитини та її моторику, статику, сенсорні реакції, мову, емоції тощо.

інформація про статику, сенсорні реакції, мову, емоції та соціальну поведінку дитини в перший рік життя

У перший місяць після народження в дитини зменшується фізіологічний гіпертонус м'язів, згасають атетозоподібні рухи кінцівок. Дитина тримає голову по кілька хвилин у горизонтальному положенні, починає трошки розглядати все, що її оточує, незадоволена через сильні звуки або спалахи світла.

табличка про оцінку психічного і моторного розвитку дитини протягом першого року після народження

Приблизно на четвертому місяці життя в дитини з'являються перші прояви опори ногами у вертикальному положенні, в той час як у горизонтальному положенні вона впевнено спирається на передпліччя. Окрім того, що дитини звертає увагу на звук, вона поводиться більш жваво, зустрічаючись із рідними людьми. У відповідь на емоційне словесне звернення дитина голосно сміється.

табличка у бложик смарт медікал центр від невролога олени руденко

Після сьомого місяця дитина намагається дістати предмет, яко це можливо зробити, змінивши положення тіла. Малюк сидить із прямою спиною, а якщо його підтримують за тулуб, може підтанцьовувати. Ближче до дев'яти місяців дитина легко вступає в контакт на емоційному, ігровому, словесному рівнях, починає повторювати дії інших дітей.

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатись на прийом