Вітряна віспа або вітрянка — інфекційне захворювання, що вражає шкіру та нервову систему. Ступінь заразності віспи досягає 100%, адже вона передається повітряно-крапельним шляхом. А це означає, що заразитися вітрянкою можна навіть просто проходячи повз кімнату, в якій перебуває хворий. Найчастіше інфікуються діти до 12 років, які відвідують садочки, школи, гуртки та спортивні секції.
Чи потрібно робити вакцинацію від вітряної віспи?
Багато людей вважають, що вітряна віспа — це хвороба, яка не шкодить організму, та краще дати дитині захворіти ще змалку і забути про неї. Але правда в тому, що вітрянка може призвести до тяжких неврологічних ускладнень, пневмонії та запальних процесів. До того ж вірус вітряної віспи залишається в організмі людини на все життя і пізніше може проявитися у вигляді оперізуючого лишаю. Тяжкість захворювання залежить від ступеня інтоксикації організму та змін на шкірі і слизових оболонках. У дорослих вітряна віспа протікає у тяжкій формі і може мати серйозні наслідки. Також інфекція дуже небезпечна для вагітних жінок, особливо у першому триместрі, адже вірус може викликати вроджені вади у плода.
Єдиний спосіб захистити себе від інфікування — вакцинація.
Коли робити щеплення від вітряної віспи?
Вакцинацію від вітряної віспи можна проводити дітям з 9 місяців. У курс вакцинації входять 2 дози з оптимальним інтервалом в 6 тижнів. Щеплення можуть робити і дорослі, які не хворіли вітрянкою, але бояться заразитися. Імунітет проти вірусу починає формуватися відразу після щеплення.
Смарт Медікал Центр проводить вакцинацію від вітряної віспи вакциною Varilrix (Варілрикс), виробництво — glaxosmithkline (Бельгія). У неї входить ослаблений вірус віспи, що допоможе організму подавити розмноження вірусу. Також можна зробити екстренне щеплення у перші 72 години після контакту з хворим. Обов’язково перед вакцинацією дорослих огляне терапевт, а дітей — педіатр.
Захворіти вітряною віспою через щеплення неможливо!
Протипоказання до щеплення
- Вакцина Варілрикс протипоказана людям з гіперчутливістю до компонентів вакцини, неоміцин;
- Людям, у яких були ознаки гіперчутливості після першої дози вакцини;
- Вагітним і жінкам, які годують груддю. Жінкам, які планують вагітність, рекомендовано робити щеплення заздалегідь — хоча б за місяць;
- Якщо є гострі інфекційні захворювання (незначне недомагання не є протипоказанням);
- При наявності імунодефіциту (хворі на лейкемію, лімфому, ВІЛ-інфікованим);
- Під час прийому імуносупресивних та кортикостероїдних препаратів;
- Оперативне втручання (вакцинацію проводять за 1 місяць або ж більше до операції).
Як проходить вакцинація у Смарт Медікал Центр?
- Консультація, на якій лікар проведе огляд та оцінить стан вашого здоров’я. Під час консультації ви можете поставити додаткові питання, які вас хвилюють, щодо вакцинації. Якщо вакцинується дитина, батьки заповнять згоду на проведення щеплення. Після огляду лікар-терапевт чи педіатр видасть документ про проведення огляду та довідку про щеплення.
- Вакцинація. Медсестра зробить ін’єкцію у кабінеті щеплень.
- Після вакцинації. Протягом 30 хвилин після щеплення варто перебувати у клініці або ж поруч із клінікою для уникнення алергічних реакції. Лікар чи медсестра огляне місце щеплення та допише у довідку, що реакцій гіперчутливості немає, після чого лікар поставить печатку.
Якщо ви бажаєте вакцинуватися від вітряної віспи або вакцинувати свою дитину, звертайтеся за телефонами (067) 127-03-03; (044) 490-25-03 чи заповніть форму на сайті.
Суміжні напрями: