Кожна жінка будь-якого віку може зіткнутися з затримкою місячних, а тест на вагітність показує одну смужку. Чи варто нервувати? Лікарі-гінекологи запевняють, що затримка свідчить про порушення в роботі організму, до того ж не завжди є зв’язок із репродуктивною системою.
Причини затримки місячних
Якщо говорити про основну причину затримки місячних, то це, безперечно, гормональні порушення, які виникають на фоні:
- початку прийому контрацептивів або ж їхньої зміни;
- ендометріозу;
- міоми матки;
- злоякісних новоутворень.
Взагалі виділяють наступні можливі причини затримки ментструації:
- проблеми з вагою (ожиріння 2-3 стадії або ж, навпаки, недостатня вага);
- занадто жорстка дієта;
- стресові ситуації, що супроводжуються емоційними сплесками;
- запалення статевих органів;
- інфекційні захворювання.
Неймовірно, але навіть різка зміна клімату може викликати збій у роботі жіночого організму.
Окрім цього, довготривалий прийом контрацептивів або ж антибіотиків, цілком можливо, спричинить затримку місячних. Будь-яке втручання в роботу організму викликає стрес, що, у свою чергу, впливає на функціонування органів та систем.
Говорячи про підлітків, то гормональне порушення циклу вважається нормою й не потребує лікування, адже цикл тільки починає стабілізуватись. Оскільки одночасно відбувається ріст організму й посилюється секреція гормонів, то затримка менструації не повинна лякати.
Чи варто хвилюватися?
Зазвичай менструальний цикл у жінки триває від 21 до 30 днів, і варто бити на сполох, коли затримка на тиждень або більше — у такому випадку необхідно пройти повне обстеження. Звичайно, такий збій не загрожує здоров’ю, хоча в перші дні затримки й будуть спостерігатися неприємні відчуття. Ба більше, жінки відчувають дискомфорт у грудях та животі навіть за відсутності вагітності. Чому так відбувається? На це питання може відповісти лише лікар-гінеколог, адже болі можуть бути пов’язані не лише з гормональною системою, а й із ростом пухлини.
Що робити, якщо в мене затримка?
Спираючись на все вищесказане, випливає питання: “Чи можна викликати менструацію, якщо є затримка?”. Безумовно, зараз є навіть такі специфічні медикаменти, але їхнє використання категорично заборонено! Чому?
- Причина затримки так і не буде знайдена;
- Самолікування таким препаратом може викликати маточну кровотечу, адже лише лікар може визначити правильне дозування;
- Навіть якщо ви зробили тест на вагітність і побачили одну смужку, варто пам’ятати, що тест — лише інструмент, який дає не 100%-ий результат, відтак використання такого препарату може лише нашкодити.
Єдине, що може зробити жінка в такій ситуації, — звернутися до лікаря, пройти обстеження й лише після цього вживати будь-які заходи.
Можливо, лікар-гінеколог порадить не тільки здати лабораторні аналізи (кров на рівень гормонів, мазок), але і пройти ультразвукове дослідження.
Затримка менструації не повинна ігноруватися, адже це може призвести до тяжких наслідків. Пухлини, наприклад, довгий час прогресують безсимптомно, і лише затримка може стати тим самим першим дзвоником. Будь-які питання та перші симптоми слід обговорити з гінекологом.
Щоб записатися на консультацію гінеколога, телефонуйте за номером (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.