Правильне харчування — ключ до здоров’я та щастя дітей
Стаття
08 Січня

Правильне харчування — ключ до здоров’я та щастя дітей

1317
Дослідження показує: діти, які вживають корисну їжу, більш схильні бути щасливими. У свою чергу щасливі харчуються правильно. Але взаємозв’язок цих факторів не залежить від ваги.
 
Надмірна вага дітей є актуальною проблемою — приблизно кожна третя дитина в США має зайву вагу або ожиріння. За останні півстоліття показники підвищились утричі.
 
Діти з надмірною вагою більш схильні до низької самооцінки, негативного зображення тіла та депресії. Саме тому дослідження зосереджені на впливі надмірної ваги на психологічне благополуччя дітей.
 
Один з експериментів створили для запобігання ожиріння у дітей та розуміння факторів, які сприяють цьому. Команда університету Гетеборг у Швеції дослідила 7675 дітей у віці 2-9 років з восьми європейських країн. Спочатку батьки заповнили анкету, в якій було докладно вказано, як часто діти їдять певні харчові продукти(було 43 види на вибір).
 
З усієї інформації кожній дитині присвоїли оцінку дотримання здорового харчування. Оцінка враховує уникнення цукристих і жирних продуктів, вживання свіжих овочів та фруктів.
 
Добробут дітей оцінювали на початку та в кінці дворічного випробувального періоду. Це включало інформацію про самооцінку, емоційні проблеми, стосунки з батьками та однолітками. Висота і вага також були зафіксовані на початку і в кінці дослідження.
 
Висновки опублікували в журналі BMC Public Health. У дітей віком від 2 до 9 років існує зв’язок між дотриманням здорових правил харчування та психологічним благополуччям, що включає менше емоційних проблем, кращі стосунки з однолітками та вищу самооцінку. Дані дослідження доводять, що здорове харчування може поліпшити добробут дітей.
 
За даними Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров'я у 2016 році близько 70 тисяч українських дітей страждали від ожиріння. При цьому щороку фіксують близько 15,5 тис. подібних випадків.
 
Додаткові висновки:
  • вживання 2-3 порцій риби на тиждень покращує самооцінку та допомагає уникнути проблем із однолітками
  • споживання продуктів цільного борошна також пов’язано з відсутністю конфліктів із однолітками
Як зауважили інші дослідники, емоції регулюють вживання їжі, а харчування може регулювати емоції.
Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 7:30 - 21:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 7:30 - 21:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
    Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
    Гарного дня!
    Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
    Адміністратор 00:00:00