Про втрату нюху розповідає Ярослав Васильович Шкоба, отоларинголог вищої категорії, заслужений лікар України.
Щоб дізнатися, чому може втрачатися нюх і що робити, якщо нюху немає саме після коронавірусу, перегляньте короткий відеозапис лікаря або читайте нижче тезовий конспект.
Втрата відчуття запаху може бути не лише внаслідок коронавірусу, а й інших захворювань. Це, зокрема:
- набряк,
- поліпозний етмоїдит,
- алергічні процеси,
- нежить,
- пухлина.
Також втрати відчуття запахів можуть бути центрального генезу — коли є патології мозку. У такому випадку пацієнта треба оглянути, за потреби направити на МРТ, КТ чи інші обстеження.
Що робити, якщо після коронавірусу немає запахів?
Якщо причиною втрати нюху є саме коронавірус, лікування є симптоматичним коронавірусу. Часто у хворих відновлюється нюх, однак спостерігається і затяжна втрата, понад пів року.
У такому випадку втрата нюху обумовлена саме враженням нюхового нерва, тому відновлення потребує багато часу.
На сьогодні є рекомендації по тренуванню нюху: деякі вчені дійшли висновку, що треба тренуватися нюхаючи різко пахучі речовини.
Вітамінотерапія, прогулянки на свіжому повітрі, активне дихання дають позитивні результати, але прямо на відновлення нюху не впливають.
Медикаментів, які зможуть відновити нюх після коронавірусу, також поки не віднайшли — але роботи в цьому напрямку ведуться.
Щоб записатися на консультацію отоларинголога, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.