Розповідає Лілія Красна, лікар-рентгенолог, рентгенолаборант.
Для більшості досліджень підготовка не потрібна. Виняток — проєкція черевної порожнини та тазу.
У черевній порожнині знаходиться кишечник. При рентгені поперекового відділу, тазу, крижово-куприкового відділу хребта вміст кишечника може накластись на зображення хребців.
У нашому медцентрі використовують сучасний цифровий рентген-апарат бельгійської компанії Agfa 2019 року. Ми можемо зробити якісний знімок будь-якого відділу навіть без підготовки.
Але для більшої інформативності радимо зробити клізму напередодні рентгену кісток тазу, поперекового та крижово-куприкового відділів хребта. Особливо це стосується людей із надлишковою вагою чи схильністю до метеоризму.
Робити рентген поперекового відділу краще зранку, попередньо поснідавши. Сніданок має бути легкий, без хліба, капусти, бобових. Якщо ви приходите натщесерце, у кишечнику можуть з’явитися гази. Вони накладуться на зображення хребта, і знімок буде менш інформативний.
Якщо у вас виражений метеоризм, приймайте по 2-3 таблетки двічі на день напередодні і в день дослідження. Це може бути «Еспумізан» або активоване вугілля.
Також підготовки потребує екскреторна урографія. Крім вище згаданих заходів, напередодні можлива бесіда з анестезіологом. Якщо у вас є алергія на харчові продукти, ліки тощо, скажіть про це лікарю. Якщо ви вже маєте результати УЗД нирок, аналізів сечі, візьміть їх на прийом.
Щоб записатися на рентген, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.