Про найбільш поширені міфи в косметології розповідає лікар-косметолог Сусан Андарі. Чи не допускаєте ви помилок у догляді за шкірою?
- Міф 1. У будь-якій незрозумілій ситуації потрібно робити чистку.
Насправді чистка обличчя — не повсякденна косметологічна процедура, вона травмує обличчя. І підходить, відповідно, не всім. Крім того, зараз є якісні ферментні, кислотні та атравматичні апаратні догляди для шкіри — альтернатива чистці в її класичному розумінні.
Оптимально, щоб чистку призначав лікар-дерматолог за показами — наприклад, якщо є багато відкритих і закритих комедонів, міліумів.
- Міф 2. Одна-дві процедури в косметолога допоможуть позбутися акне.
Акне — це хронічне мультифакторне захворювання сальної залози зі складним патогенезом. Його неможливо вилікувати лише за допомогою косметологічних процедур.
Правильний домашній догляд + призначення місцевого або системного лікування + догляд у дерматолога-косметолога, а за потребою консультації суміжних лікарів — формула успішного лікування акне.
- Міф 3. Міцелярну воду не треба змивати.
Міцелярна вода має право на існування в домашньому догляді, якщо це аптечний або професійний засіб. Головне правило — її потрібно змивати завжди.
Основний компонент засобу — це міцели, маленькі молекули, що здатні наче магніт притягувати частинки макіяжу, шкірного себуму. Якщо їх не змити, шкіра не буде очищеною.
Після міцелярної води вмивайтеся пінкою чи гелем відповідно до типу шкіри.
- Міф 4. Масаж за допомогою кубиків льоду омолоджує шкіру.
При цьому ніхто не пірнає обличчям у сніг 🙂 Використання кубиків льоду — це справжній стрес для шкіри. Таким чином ми лише травмуємо капіляри на обличчі, що в недалекому майбутньому може проявитись куперозом, лущенням шкіри, спровокувати розацеа.
Доглядати за шкірою допоможуть не кубики льоду, а оптимально підібрані засоби та косметологічні процедури.
- Міф 5. При висипах потрібно протирати обличчя спиртом, настоянкою календули або хлоргексидином.
Ця порада — найбільш шкідлива. Антисептичні та спиртовмісні розчини порушують pH та мікробіом шкіри — тобто знижують її захисну функцію. З часом шкіра стає зневодненою, чутливою, з‘являються нові висипи.
Безконтрольне застосування таких засобів також може спровокувати контактний дерматит.