Зазвичай, коли йдеться про лікування переломів, на думку спадає гіпс. Але гіпс це вже застарілий метод — є, наприклад, фіксатори, які можна мочити, більш стабільні та при цьому менше важать.
Лікар-ортопед-травматолог Гліб Новіцюк розповів, як можна лікувати переломи. Перегляньте відеозапис нижче або читайте тезову статтю.
Перелом — це не тільки пошкодження кістки, це й пошкодження м’яких тканин навколо зони перелому. Найчастіше через те, що в перші дні після перелому з’являється сильний набряк м’яких тканин, застосовують саме гіпс.
Щоб записатися на консультацію лікаря-ортопеда-травматолога, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.
Гіпс – доволі еластичний матеріал, і, використовуючи бинт, можна послабити чи посилити ступінь фіксації.
Надалі можна застосовувати більш комфортні варіанти іммобілізації, наприклад, скотчкаст або турбокаст — полімерний легкий матеріал, який можна мочити.
Деякі переломи — наприклад, перелом ключиці — можна лікувати звичайною хустковою пов’язкою, яку потрібно носити приблизно місяць.
Для перелому на рівні колінних суглобів застосовують гонітні фіксатори, для перелому кисті — різні види бандажів, для перелому в передніх відділах стопи — чобітки Барука. Варіантів фіксації дуже багато, сучасні методи доволі різноманітні, ефективні й дозволяють навіть із переломом жити максимально наближено до звичного життя.
Тому вчасно звертайтесь до лікаря, дообстежуйтесь і отримуйте адекватне лікування.
Також ми підготували для вас відеозапис про першу допомогу при травмах. Перегляньте, аби дізнатися як зафіксувати травмовану кінцівку перед зверненням у травмпункт.
Щоб записатися на консультацію лікаря-ортопеда-травматолога, телефонуйте 0 (67) 127-03-03, 0 (44) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.