Про ларингіт та інші причини захриплості розповідає Ярослав Васильович Шкоба, лікар-отоларинголог вищої категорії, дитячий отоларинголог, кандидат медичних наук, доцент, заслужений лікар України.
Перегляньте відеозапис лікаря або читайте тезовий конспект нижче.
Ларингіт — це захворювання гортані. Часто його плутають із фарингітом — захворюванням слизової оболонки задньої стінки горлянки.
Симптоми, при яких лікар може запідозрити ларингіт:
- захриплість,
- першіння,
- дискомфорт у горлі,
- кашель,
- подразнення.
Ларингіт може бути гострий або хронічний.
Як правило, гострий ларингіт виникає на фоні вірусної інфекції — кожне ГРВІ супроводжується здебільшого саме ларингітом.
Хронічний ларингіт часто турбує педагогів, співаків, які часто говорять або співають через особливості професії.
Але захриплість може бути викликана не тільки ларингітом, а й мати інші причини — пухлинні утворення, новоутворення в гортані, папіломи, фіброми, парез гортані, який буває після інсульту або внаслідок пухлини в легенях.
Нехтувати таким симптомом як захриплість ніколи не слід — треба звернутися до лікаря, щоб діагностувати причину, правильно поставити діагноз і призначити відповідне лікування.
Лікування ларингіту здебільшого консервативне, якщо захворювання вірусної етіології. Якщо захриплість викликало новоутворення, лікування буде хірургічне. Якщо ж проблема в пухлині, підхід буде інший — залежно від обсягу ураження.
Якщо виникла захриплість, потрібно йти до лікаря і встановити причину захриплості. Втративши час, можна отримати дуже негативні результати.
Щоб записатися на консультацію отоларинголога, телефонуйте (067) 127-03-03, (044) 490-25-03 або залишайте заявку на сайті.