Кількість часу, проведеного перед екраном, змінює дитячий мозок та здатність до навчання
Стаття
20 Лютого

Кількість часу, проведеного перед екраном, змінює дитячий мозок та здатність до навчання

1000

Зараз покоління дітей розвиваються за допомогою смартфонів, планшетів та інших електронних пристроїв з доступом до мережі Інтернет. Питання, як час перед екраном впливає на розвиток мозку дитини, турбує не тільки батьків, а й учених.
Наведемо кілька результатів досліджень:

 • Дослідники Національного інституту охорони здоров'я (National Institutes of Health) проводили дослідження за участі більш як 11 тисяч 9 та 10-річних дітей в США.

Висновки з попередніх даних:
1. Під час МРТ виявили значні відмінності у мозку деяких дітей, які зазначили про використання смартфонів, планшетів і відеоігор понад сім годин на день.
2. Діти, які зазначили про використання смартфонів, планшетів і відеоігор більш ніж дві години на день, отримували низькі бали за тести в галузі логіки та мови.

 • Доктор Еллен Селкі, лікар підліткового віку в Мічиганській дитячій лікарні Університету MITS стверджує, що проведення перед екраном надмірну кількість часу може знизити успішність дітей. Але також імовірно, що діти, які мають труднощі з певними розумовими завданнями, можуть частіше використовувати електронні пристрої. Або, можливо, діти з тоншою корою мозку проводять більше часу перед екраном.
 • Інші дослідження показують, що надмірна кількість часу перед екраном може викликати в дітей ожиріння та порушення сну. Попередні дослідження здебільшого охоплювали телебачення та відеоігри, однак після появи iPhone у 2007 році час, проведений перед екраном, різко змінився. Нові дослідження включають час, проведений у Facebook, Instagram, Snapchat.
 • Наприклад, в одному з досліджень під керівництвом доктора Кари Багот з Каліфорнійського університету вчені аналізували показники мозку підлітків, коли вони перевіряли свій обліковий запис в Instagram. У цей час мозок активує систему винагороди. Доктор Багот із колегами вважають, що електронні пристрої можуть стимулювати вивільнення дофаміну — активна хімічна речовина, яка в мозку людини передає емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення і не відчувати біль.
 • Інше дослідження показало, що підлітки, які використовують електронні засоби вночі, ризикують отримати розлади сну і депресію.

Зменшення часу перед екраном може полегшити несприятливі наслідки. Дослідники Університету Пенсильванії виявили, що студенти коледжу, які протягом трьох тижнів обмежували час на екрані до менш ніж 30 хвилин на день, відчували себе менш самотніми і мали менше ознак депресії.

Для батьків, які стурбовані цим питанням, Американська академія педіатрії (American Academy pf Pediatrics) оновила рекомендації щодо використання соцмереж на основі останніх досліджень.

 1. Дітям до 18 місяців краще не давати доступ до екрану.
 2. Дітям від 18 до 24 місяців можна разом із батьками переглядати деякі програми чи мультфільми — окрім цього, батьки мають обережно їх обирати.
 3. Дітям від 2-х до 5-ти років варто проводити перед екраном менше однієї години на день — до того ж, разом із батьками.

Джерело — Healthline

Автор статті:
Smart Medical Center

Записатися на прийом

Контакти

Єдиний контакт-центр

ПН-НД 8:00 - 20:00

(067) 127-03-03 (044) 490-25-03

info@smartmedicalcenter.ua

Smart Medical Center на Оболоні

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Тимошенка, 19
Оболонь, станція метро «Мінська»

Схема проїзду

Про Смарт на Оболоні

Smart Medical Center на Либідській

ПН-НД 8:00 - 20:00

вул. Маккейна (Кудрі), 7-Б
Печерськ, станція метро «Либідська»

Схема проїзду

Про Смарт на Либідській

Перетелефонувати за 7 секунд?
  Саме зараз Вам телефоную... operator Скажіть, вам телефонували? Добре
  Гарного дня!
  Спробуємо ще раз? Вибачте за незручності! Передали у відділ контролю якості.
  Адміністратор 00:00:00